Реал Сосиедад и Атлетик (Билбао) не си вкараха голове и завършиха 0:0 в първото баско дерби за сезона в последната среща от 6-ия кръг на Ла Лига.

В нервен и напрегнат мач пред 26 300 зрители на „Аноета" зрителите видяха седем жълти картона, но нито едно попадение.

Пет минути преди почивката дойде най-спорното положение в мача. Ариц Адурис стреля силно към вратата и Ияраменди изби топката сякаш с ръка, но съдията не се впечатли от бурните протести на нападателя и не даде дузпа.

Адурис бе близо до автогол след почивката при центриране на Пардо от домакините, но имаше късмет да прати покрай гредата на своя отбор.

Сурутуса намери Серхио Каналес и бившият халф на Реал Мадрид бе агонизиращо близо до гола, но кълбото мина от грешната страна на гредата след ниския му шут.

Агирече пък насочи право в ръцете на Ираисос след добър пас на Прието.

Минута преди края на редовното време Сосиедад изпусна троен шанс. Центриране на Брума предизвика хаос пред вратата на Атлетик, Ираисос направи две спасявания от непосредствена близост, а после Джонатас овладя и опита да намери долния ъгъл, ала пак Ираисос спаси и остави точките поделени.

В таблицата и двата тима имат големи проблеми - Реал Сосиедад е 13-и с 6 точки, а Атлетик (Билбао) има 4 на 17-а позиция.

РЕАЛ СОСИЕДАД-АТЛЕТИК (БИЛБАО) 0:0

СТАДИОН: „Аноета"

СЪДИЯ: Карлос Веласко

РЕАЛ СОСИЕДАД: Рули, Де ла Бела, Рейес, Иниго, Елустондо, Каналес, Ияраменди, Зурутуза, Пардо, Агирече, Вела (резерви: Ойер, Кастро, Гонзалес, Йонатас, Брума, Чаби Прието, Юри)

АТЛЕТИК (БИЛБАО): Ирайсоз, Сан Хосе, Балензиага, Ечеита, Лапорт, Гарсия, Сусаета, Бенят, Де Маркос, Адуриц, Сабин (резерви: Яго Ерерин, Гурпеги, Итураспе, Еразо, Микаел Рико, Иняки Уилямс)