Барселона спечели с 2:0 срещу Виляреал среща от поредния кръг на испанската Примера дивисион и поне временно си върна лидерската позиция преди мача на Севиля срещу Алавес.

Попаденията за каталунците отбелязаха Жерар Пике и юношата Карлес Аленя, който се появи като резерва и се хареса на публиката с изявите си.

В началото обаче "жълтата подводница" можеше да поведе в резултат, но удар на Жерар Лопес срещна гредата. Постепенно домакините овладяха инициативата, което даде резултат в 35-ата минута!

Центриране на Усман Дембеле от корнер намери Жерар Пике, който с глава вкара за 1:0, при който резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част принадлежеше на Аленя, който се появи в игра в 70-ата минута, а в рамките на 20 минути спечели овациите на публиката.

Причината - малко преди края на срещата юношата на Барселона получи топката от Лионел Меси, и въпреки липсата на опит, демонстрира самочувствие и с майсторски удар фиксира крайното 2:0!