Натиск на гостите в началото на второто полувреме.

Според част от медиите в Каталуния, травмата му не е тежка и той ще се върне в игра за дербито с Реал (Мадрид).

Според други спекулации обаче, изкълчването няма да позволи на звездата на Барселона да участва в Ел Класико.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме със сигурност задоволи претенциите и на най-взискателните фенове по трибуните и пред телевизионните екрани. Двата отбора положиха максимални усилия, в опит да убедят всички наблюдаващи, че са по-добрият състав на терена.

Домакините нанесоха два бързи удара по самочувствието на опонента си, като след само 2 минути игра вече водеха в резултата.

Меси прати чудесен пас към влизащия на скорост в полето на Севиля Коутиньо, който с прецизно отиграване откри, давайки предимство на "блаугранас" на много ранен етап от сблъсъка.

Натискът на Барса не спря и в 13-ата минута Лионел Меси вече бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 2:0. Той получи чудесно подаване от Суарес и с точен шут удвои преднината на тима си.

Само две минути след това обаче, при наглед безобидно разиграване, Меси падна лошо на земята, като в опит да предпази лицето си, посрещна терена с дясната си ръка. Тя се огъна, а звездата на Барселона падна и започна да се превива, сочейки към медицинския щаб на тима си.

Меси бе изведен от терена, като незабавно му бе оказана необходимата помощ и съдействие от медиците на каталунците. Ръката му бе превързана, след което той напусна пределите на стадиона. На негово място в игра влезе Дембеле. По непотвърдена информация, ръката на Меси може и да е била счупена.

До почивката гостите неколкократно пробваха да се върнат в мача, като дори стигнаха до удар в рамката на вратата, пазена от Тер Щеген, но не и до реализиране на попадение.

45′

Почивка.

44′

Топката се отбива във външната част от мрежата на каталунската врата.

43′

Банега центрира, Карисо скача и стреля с глава.

Кълбото минава над вратата на Барселона.

42′

Карисо задържа Луис Суарес пред пеналта на Севиля!

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Феновете са бесни от взетото решение.

38′

Дембеле получава добро подаване от Суарес.

Стреля по диагонала, но ударът му никак не беше перфектен.

36′

Коутиньо стреля!

Едва не повтори изпълнението си от началото на двубоя.

Добра възможност за футболиста на каталунците.

34′

И Кяер получава медицинска помощ.

Поредица тежки сблъсъци по цялата дължина на терена.

28′

Пробив на току-що влезлия Дембеле.

Стига до малкото наказателно поле и опитва да стреля.

Неуспешно. Забави се прекалено много футболистът на каталунците.

26′

Принудителна смяна.

Дембеле заменя Меси.

Лионел се прибра в съблекалнята, а вероятно ще се насочи и към най-близката болница.

24′

Нарушение на Ленгле срещу Сарабия.

20′

Меси все още получава помощ от медицинския екип на клуба си.

Ръката му е обездвижена.

16′

Меси пада лошо и остава да лежи на земята!

По всяка вероятност аржентинецът може да е счупил ръката си!!!

13′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Меси!

Асистенция на Суарес, скоростен пробив на Лионел Меси и безупречен изстрел от негова страна!

9′

Шут на Меси от близка дистанция!

Топката се отбива в тялото на бранител.

Чудесна възможност за Барселона да удвои преднината си.

7′

Арана стреля!

Топката се отбива в лявата греда на вратата на Тер Щеген!

Малшанс за гостите!

3′

Коутиньо центрира опасно от ъглов удар.

Пике стига до топката, но не успява да я овладее.

3′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Коутиньо!

Асистенцията е за Меси, а изключителният завършващ изстрел - на Коутиньо!

2′

Преди началото на двубоя Лионел Меси получава наградата за Играч на месец септември.

Хавиер Савиола му връчва отличието.

2′

Минута мълчание в памет на жертвите от бедствията в Майорка.

Снимка 384775

Източник: Twitter

1′

Видал Меркадо

Барселона приема Севиля в дербито на деветия кръг от испанската Ла Лига. Битката на стадион "Камп Ноу" стартира в 21:45 часа.

Срещата между двата отбора се оказа неочаквано горещо дерби на кръга, но с разменени позиции - андалусийци сензационно са едноличен лидер, докато шампионите се свлякоха на втора позиция след поредната издънка в Ла Лига.

Снимка 382018

Източник: EPA/БГНЕС

Момчетата на Ернесто Валверде са като гладиатори в Шампионската лига, но в последните четири кръга в първенството постигнаха само три равенства и дори паднаха като гости на слабака Леганес. За последно каталунците спечелиха в шампионата на 15 септември и тази вечер имат отлична възможност за поправителен пред своите фенове.

Севиля е един от любимите противници на суперзвездата Лионел Меси, който им е вкарал осем гола в последните шест двубоя на този стадион и общо 30 гола в 32 мача (24 попадения в 23 шампионатни срещи). За последно гостите постигнаха победа тук през сезон 2002/03, а в следващите 15 случая каталунците спечелиха цели 13 пъти с поне по две вкарани попадения.

Шави: Меси е истинско животно!

"Абсолютен лидер, никога не се крие", заяви легендата на Барселона

През миналия сезон Барса се потруди срещу този противник, печелейки трудно с 2:1 срещу него тук (с два гола на Пако Алкасер) и постигайки драматично 2:2 на "Рамон Санчес Писхуан" с голове на Луис Суарес и Меси в 88-ата и 89-ата минута.

Плашещото за гостите е, че те имат само една победа в последните 23 срещи във всички турнири срещу този противник.