Барселона записа много трудна победа над Валенсия в дербито на 9-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 3:2 като гост на "Местая". Момчетата на Луис Енрике първо поведоха, а последва допуснаха пълен обрат. В крайна сметка след попадения на Суарес и Меси, стигнаха до успеха.

Капитанът на Барселона Андрес Иниеста получи контузия в началото на мача и има "частично разкъсване на връзки в дясното коляно" след първоначалните прегледи.

Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Лео се възползва от сентенция на Луис Суарес, при която обаче имаше явна засада. при попадението.

"Прилепите" направиха пълен обрат с гол на Родриго (56) след хубав пас на Нани. Последва пропуск на Мунир Ел Хадади в 60-ата минута, а малко Луис Суарес (52) изравни с добавка след отразен удар на Ракитич преди това.

До края на мача гостите се втурнаха в атака да търсят трите точки и се поздравиха с успех, след като в последните секунди Лионел Меси (90+4-дузпа) бе точен от бялата точка.

След победата си Барселона оглави класирането 19 точки и една повече от мадридските грандове Атлетико и Реал, които са с мач по-малко. Валенсия е на 15-а позиция с 9 точки.