90+4′
Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: "Камп Ноу", гр. Барселона (Испания) Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) спечели Ел Класико срещу Барселона с 3:1

Каталунска капитулация - Реал триумфира в Ел Класико след силно второ полувреме и спорна дузпа

Шампионите надиграха Барселона с 3:1 на празния "Камп Ноу"

90′

ГООЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД!! 1:3!! МОДРИЧ! Каталунската капитулация стана факт в 90-ата минута, когато Реал (Мадрид) съумя да оформи крайното 1:3. Малко, след като направи чудеса от храброст пред своята врата, Нето допусна груба грешка, която позволи топката да стигне до Лука Модрич. Хърватският маестро, елегантно преодоля вратаря на Барса, след което с външен удар я промуши и между застаналите на голлинията футболисти на домакините.

87′

Марти Брайтуайт ще трябва да докаже своя №9, помагайки на Барса да стигне поне до равенството.

86′
Снимка 502266

85′

НЕТО! Барселона съхрани надежди да не загуби в Ел Класико благодарение на своя вратар Нето. Бразилецът сътвори две изключителни намеси в рамките на минута, когато първо отрази удар отблизо на Тони Кроос, а след това беше непробиваем и при волето на Серхио Рамос.

84′

Усман Дембеле пък заменя неубедителния днес Педри.

83′

Португалският талант Тринкао заменя Серхио Бускетс. Още една офанзивна смяна за домакините.

82′

Роналд Куман прибягва до смяна. Антоан Гризман влиза в игра вместо Ансу Фати.

81′

Марко Асенсио отстъпва мястото си на Родриго.

72′
Снимка 502267

70′

И БАРСА ИСКА ДУЗПА! Разярените домакини искаха горещо дузпа в 70-ата минута. Тогава Жорди Алба създаде суматоха в полето на "кралете", след като негово центриране бе отбито от Куртоа. Последва удар на Коутиньо в тялото на Варан, а Серхио Рамос изчисти кълбото точно в ръката на своя френски колега. Броженията на "блаугранас" обаче не бяха уважени.

68′

Федерико Валверде бива заменен от опитния Лука Модрич.

62′

Жорди Алба получава жълт картон заради реплика към главния съдия.

61′

ГООЛ ЗА РЕАЛ!! РАМОС-ДУЗПА!! 1:2! Капитанът на Реал - Серхио Рамос имаше претенции за дузпа от рефера Мунуреа, след като бе задържан в полето от Ленгле. Създаде се суматоха, при която съдията прибегна до помощта на ВАР. От преразглеждането на ситуацията се стигна до извода, че наказателен изстрел трябва да бъде отсъден. С отговорната задача естествено се нагърби потърпевшият. Въпреки, че Нето хвана ъгъла, не успя да спаси своите от втори гол за големия съперник.

58′
Снимка 502264

54′

КОУТИНЬО! Още една офанзивна инициатива на Барса заслужаваше внимание. Тя бе факт в 54-ата минута, когато Ансу Фати отново бе свободен вдясно и центрира към далечната греда. Там връхлитащият Коутиньо успя да играе с глава, ала насочването му намери само външната страна на мадридската мрежа.

51′

Лионел Меси внесе сериозна паника в отбраната на Реал (Мадрид), след като напредна мощно през центъра и продължи за Ансу Фати. Голмайсторът в днешния мач стреля между краката на Серхио Рамос, но не намери далечния ъгъл на "кралете".

50′

Второто полувреме стартира с авантюристичен изстрел на бразилския халф Каземиро, който не затрудни по никакъв начин стража на Барселона.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Проблеми за решаване имаше пред Зинедин Зидан в 42-ата минута. Наставникът на гостите трябваше да осъществява принудителна смяна. Начо получи болки и трябваше да бъде заменен от Лукас Васкес.

36′

Картон за Начо, който наруши правилата срещу Коутиньо.

Снимка 502259

35′

Отбраната на Барселона действа стабилно в 35-ата минута, когато Каземиро и Винисиус комбинираха на висока скорост. Последва изстрел на втория, който за негово съжаление попадна точно в тялото на добре застаналия Ленгле.

28′

Официално предупреждение за Клеман Ленгле.

24′

БЕНЗЕМА! Директният футбол между грандовете продължи и интересните събития се пренесоха пред полето на каталунците. Карим Бензема получи оптимален пас на удобна позиция, който французинът трябваше да превърне в попадение. Нето обаче запази хладнокръвие и отрази по блестящ начин неговия удар.

23′

МЕСИ!! Барселона преля бързо от защита в атака с настъпването на 23-ата минута. Топката стигна до Лионел Меси, който в наказателното поле на Реал сътвори финт за милиони срещу Рамос и стреля в близкия ъгъл на вратата. Тибо Куртоа обаче също заслужи сериозни аплодисменти, след като направи решително спасяване, оставило резултата непроменен.

20′
Снимка 502257

19′

Жълт картон за Каземиро, който наруши правилата срещу Меси.

18′

След като се добра бързо до изравняването, момчетата на Роналд Куман взеха превес и създадоха няколко добри положения пред Куртоа. На белгийския страж се наложи да проявява класа в 18-ата минута, когато отрази доста силен шут от далечна дистанция на Лионел Меси.

8′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 1:1!! АНСУ ФАТИ! Обърканата защита на домакините бързо можеше да инкасира и второ попадение. Винисиус Жуниор излезе на стрелкова позиция, ала не намери добре топката и я прати разочароващо в аут.

И "лос меренгес" определено трябва да съжаляват за случилото се, защото Барса изравни резултата с последвалата си офанзивна акция. Жорди Алба напредна по фланга и отправи остър пас за намиращия се в наказателното поле Ансу Фати. Младата звезда бе спечелил по-добра позиция от Серхио Рамос и отблизо върна в начален етап зрелище №1 на испанския футбол.

6′
Снимка 502255

5′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ!! 0:1!! ВАЛВЕРДЕ! За първи път в историята на Ел Класико, величествената среща се играеше без публика. Това обаче не отне от блясъка на футболното събитие, тъй като Реал (Мадрид) беше отборът, открил резултата още с първата си по-сериозна атака в мача. Карим Бензема матира отбраната на Барса с перфектен извеждащ пас за Федерико Валверде, който с прецизен изстрел в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Нето.

1′