Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители:
90+2′

Край на мача!

87′

ГОООЛЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Резервата Видал бележи с глава за 5:1, след като засича отлично центриране на Дембеле!

Снимка 386173

83′

ГООООЛЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Суарес бележи хеттрик, след като технично преодоля Куртоа, останал сам срещу него - 4:1!

Снимка 386174

80′

Мариано Диас заменя контузения Марсело.

78′

Асенсио заменя Бейл.

77′

Жълт картон за Луис Суарес в ситуация, в която уругваецът можеше да получи и червен!

75′

ГОООООЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Луис Суарес бележи за 3:1 с глава, след като се възползва от центриране на Серджи Роберто!

Снимка 386157

74′

Дембеле заменя Коутиньо.

69′

Семедо заменя Рафиня.

68′

Пропуск за 2:2! Лукас Васкес поднесе отлично центриране от десния фланг към Бензема, който с удар с глава пред вратарското поле не успя да намери целта!

65′

Играчите на Барселона се опитват отново да установят контрол върху мача, имайки предвид ударните начални минути на "кралете" през второто полувреме.

Снимка 386154

61′

Каква атака за Барселона! Ракитич центрира към Серджи Роберто, който излезе зад защитата на съперника до греда, върна успоредно към Суарес, който от движение прати топката в гредата!

56′

Реал можеше да изравни, но удар на Модрич попада в гредата!

55′

Добро центриране на Марсело намери Серхио Рамос, който стреля с глава, но над вратата.

53′

Жълт картон за Бейл.

50′

ГОООЛЛЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! Марсело намалява на 1:2! Лукас Васкес намери много добре Иско отдясно в наказателното поле, националът пусна топката към точката на дузпа, за да може защитникът на "кралете" да върне интригата в мача!

Снимка 386160

49′

Добро центриране на Марсело към далечната греда, където Ленгле успя да избие топката пред погледа на връхлитащия Бензема.

46′

Лукас Васкес заменя Рафаел Варан.

45′

Начало на второто полувреме!

45+1′

Първото полувреме завърши с много добър шанс за каталунците за трети гол, но Луис Суарес опропасти отлична контраатака, при която домакините имаха сериозно числено предимство в половината на съперника.

Снимка 386145

43′

Добро центриране на Суарес намери Пике в наказателното поле, който обаче не успя да играе по най-добрия начин с глава.

39′

Жълт картон за Начо.

38′

Жълт картон за Ракитич.

37′

Нови неприятности за гостите! Жорди Алба отново проби по левия фланг, центрира перфектно към Суарес, който обаче се размина с топката.

35′

Тотално превъзходството на домакините от началото, които играят с огромно самочувствие и голямо настроение.

30′

ГООЛЛЛ ЗА БАРСА! Суарес е точен от бялата точка - 2:0!

Снимка 386149

28′

Положение за дузпа за Барселона за нарушение срещу Луис Суарес! Съдията първоначално подмина ситуацията, но след консултация с ВАР, решението е 11-метров наказателен удар - правилна преценка на рефера!

Снимка 386148

27′

Серхио Рамос опита нестандартно изпълнение от сериозна дистанция, Тер Стеген обаче спасява без проблем.

23′

Реал изпитва сериозни затруднения от началото на мача в изнасянето на топката в половината на съперника. Дори в редките моменти, в които това се случва, отборът няма идея как да застраши вратата на каталунците.

19′

Страхотно спасяване на Куртоа! Лошо изчистена топка от Рамос попадна в Артур, който по техничен начин от дъгата пред наказателното поле стреля в ъгъла, но вратарят се разтегна и изби!

11′

ГОООЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Коутиньо бележи! Отлично проведена атака намери Алба непокрит отляво в наказателното поле, защитникът пусна пас към бразилеца, който от точката на дузпата вкара за домакините - 1:0!

Снимка 386141

8′

Добра атака на левия фланг за Реал завърши с подаване на Бейл към Бензема, който от точката на дузпата опита от въздуха да намери целта, но неуспешно.

5′

Коутиньо опитва пас към Луис Суарес на далечната греда, но Куртоа излиза и пресича топката.

2′

Коутиньо е изведен отляво зад защитата на гостите, но центриране на бразилеца е крайно неточно.

1′

Начало на големия сблъсък на "Камп Ноу"! Шоуто започва...

36. Чуми 24. Себайос

Футболният свят изгаря от нетърпение. Великото съперничество отново стои на дневен ред. Барселона и Реал (Мадрид) се изправят в поредното Ел Класико, което е с начален час 17:15 българско време.

Снимка 386055

Източник: twitter

Специалистите очакват този двубой с нескрит интерес, тъй голямата сцена няма да видим нито поелия към Ювентус - Кристиано Роналдо, нито великия му опонент - Лео Меси, който страда от контузия.

Валверде: Ел Класико е повече от обикновен мач за три точки

"Вече съм готов със стартовия състав, но няма да го разкрия"

Барса имаше някои слаби резултати в шампионата, но в последните си 2 мача показа, че отново се завръща на победния път. Футболистите на треньора Ернесто Валверде спечелиха срещу Севиля с 4:2 в предишния кръг от Примера.

Специалистът главно има проблеми в своята отбрана, където не може да разчита на Томас Вермаелен и Самюел Умтити. Голямата отговорност днес отново ще тегне върху плещите на Луис Суарес, който ще трябва да поведе своите колеги към победата.

Лопетеги: Реал (Мадрид) е ранен, но в перфектно състояние

"Напълно готови сме за дербито с Барселона"

Реал (Мадрид) се намира в игрова криза. "Кралете" загубиха четири от предишните си пет мача, преди да свалят леко напрежението с триумф над Виктория (Пилзен) в Шампионската лига. Мнозина очакват, че загуба от Барселона може да доведе и до уволнението на Хулен Лопетеги.

Снимка 384697

Марсело вероятно ще стартира от ляво на защитата, въпреки че имаше опасения за получена травма срещу Виктория. Дани Карвахал е контузен и така Начо Фернандес може да заеме мястото му на другия фланг.

Барселона с много повече трофеи от Реал през XXI век

Вижте какво показва статистиката

Историята на сблъсъците помежду им в рамките на испанската Ла Лига помни общо 176 мача. В тях Барселона е със 70 победи, а Реал Мадрид има 72 успеха. В последните им 6 сблъсъка от първенството, каталунците имат 3 победи, "белия балет" е с 1 успех, а 2 мача са завършили без победител.