Отборът на Барселона не допусна изненада и прибави нови три точки по пътя си към нова титла на Испания. "Блаугранас" запазиха добрата си инерция от триумфа над Реал (Мадрид) и тази вечер унищожиха с 7:1 последния в Ла Лига - Осасуна. Двубоят ще бъде запомнен с уникалното посрещане на "Камп Ноу" на Лионел Меси, който се отблагодари с два гола в мрежата на сломените памплонци.

Триумфът тази вече дари Барса с аванс от три точки пред втория Реал (Мадрид), който по-късно тази вечер има тежка визита на Депортиво (Ла Коруня).

Снимка 290648

"Опълчението" на Осасуна даде резултат едва 12 минути, когато Лео Меси разпечата вратата на Сиригу. Аржентинецът се възползва от грешка в отбраната на съперника и с елегантно прехвърляне направи 1:0. Малко по-късно, шанс да запише името си сред голмайсторите имаше и нароченият за гонене Андре Гомеш. Португалецът се бе позиционирал отлично на дузпата, където съумя да оползотвори едно остро подаване на Иван Ракитич.

Интригата уж се завърна на "Камп Ноу" в 48-ата минута, след като Торес намали до 1:2. Крилото изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, хвана в крачка Тер Стеген и така вдъхна поне малко надежда на гостите.

Барселона възстанови аванса си от два гола само след 8 минути, когато Андре Гомеш се оказа на точното място след удар в гредата на Пике и от задължаваща го позиция разстреля Салваторе Сиригу. 180 секунди по-късно Иван Ракитич продължи да раздава асистенции като топъл хляб. Този път точният му пас намери Лео Меси, който по познатия начин напредна с топка в крака и от границата на наказателното поле покачи до 4:1.

Снимка 290647

Разочаровалият срещу Реал (Мадрид) - Пако Алкасер се "извини" на публиката с гол в 64-ата минута. Нападателят открадна топката под носа на колегата си Масчерано и от малко неудобна позиция успя да накаже Сиригу.

Моментът на вечерта настъпи в 67-ата минута, когато Хавиер Масчерано най-сетне реализира първия си гол с екипа на Барселона. След 195 мача с екипа на "лос кулес" или казано по-друг начин - 7 години, "Ел Хефесито" получи шанс да изпълни дузпа и с мощен удар в средата на вратата писа "отличен" на съперника -6:1.

Последният удар по реномето на Осасуна имаше честта отново да забие Пако Алкасер. Четири минути преди последния съдийски сигнал, Франсиско бе изведен сам срещу вратаря от Денис Суарес и не сгреши за крайното 7:1.

Снимка 290650

БАРСЕЛОНА - ОСАСУНА 7:1

1:0 Меси (12"), 2:0 Гомеш (30"), 2:1 Торес (48"), 3:1 Гомеш (56"), 4:1 Меси (61"), 5:1 Алкасер (64"), 6:1 Масчерано-дузпа (67"), 7:1 Алкасер (86')

СТАДИОН: "Камп Ноу"

СЪДИЯ: Хосе Мануера

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Масчерано, Пике, Дин, Туран, Ракитич, Бускетс, Суарес, Гомеш, Меси, Алкасер (резерви: Силесен, Иниеста, Суарес, Алба, Роберто, Умтити, Аленя)

ОСАСУНА: Сиригу, Ойер, Фуентес, Мондрагон, Бунйел, Мерида, Де Лас Куевас, Ромеро, Торес, Тиенза, Леон (резерви: Марио, Чаушич, Кенан, Клерк, Барха, Маркес, Олавиде)