Виляреал загуби домакинството си на Барселона, в мача между двата тима от 16-тия кръг на испанското футболно първенство.

Двубоят на "Ел Мадригал" завърши при резултат 0:2. Автор на първия гол за гостите стана Луис Суарес, разписал се през вторите 45 минути от сблъсъка.

Малко преди края на двубоя Меси увеличи преднината на победителите.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Виляреал - Барселона 0:2, голове на Суарес и Меси

Ернесто Валверде очаква бившият му отбор да създаде проблеми на каталунците

Първото полувреме далеч не бе сред най-убедителните за гостите през настоящата кампания в Ла Лига.

Каталунците имаха своя сериозен, голов момент още в 4-ата минута на двубоя, но изстрел с глава на Пике срещна напречната греда на вратата на Асенхо.

Снимка 275511

Виляреал отговаряше на всяка акция в синьо-червено с контрадействия, които на практика представляваха сериозна опасност за лидерите във временното класиране на Примера.

Тер Щеген неколкократно демонстрира класата и завидните си умения на вратата на гостуващия тим, като в два от случаите спаси сигурни попадения на състезателите на "жълтата подводница".

Снимка 328287

Източник: "Марка"

Малко преди края на първото полувреме звездата на Барса - Лионел Меси вдигна сериозно оборотите и ако не бяха добрите включвания на бранителите и вратаря на Виляреал, резултатът със сигурност щеше да бъде открит.

Така или иначе до почивката попадения не бяха реализирани.

След нея играта загрубя и реферът показа редица официални предупреждения.

След точно час игра, за груб фаул срещу Бускетс, Раба получи директен червен картон, оставяйки тима си на терена с човек по-малко.

Това наруши действията на домакините, които до момента бяха на ниво и отрицателният ефект за тях не закъсня.

В 72-ата минута Пако асистира на Луис Суарес за 0:1, което по-скоро бе заслужено, с оглед показаното от двата отбора на игрището през вторите 45 минути.

Точка на спора сложи Лионел Меси, вкарал за крайното 0:2, 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Барселона възвърна предимството си от 8 точки пред вечния съперник Реал (Мадрид), като убедително остава на върха в класирането на Ла Лига.