Барселона успя да победи категорично с 4:1 Виляреал при гостуването си от 34-ия кръг на Ла Лига. Каталунците не срещнаха особени трудности и успяха отново да скъсят преднината на Реал (Мадрид) на върха на само четири пункта.

Еспаньол загуби от Леганес мача на опашкарите в Испания

Джонатан Силва вкара победния гол

Топката попадна в мрежата на "жълтите" след само 180 секунди игра. Сержи Роберто се включи напред, подаде вляво за Жорди Алба, който центрира прострелно в малкото наказателно поле, където Пау Торес протегна крак и си отбеляза автогол.

В 14-ата минута домакините хванаха съперника с контра действие. Пако Алкасер се измъкна на ръба на засадата след превъзходен пас на Саму Чъквуезе. Пако подаде към далечната греда за Санти Касорла. Ветеранът стреля опасно по земя, Марк-Андре тер Стеген изби, но на крака на Жерард Морено, който без забавяне насочи в мрежата за 1:1.

Шави преподписа в Катар, няма да поема Барселона

В официалния сайт на катарците отчитат задоволството си от "пълната ангажираност" на Шави

В 57-ата минута Нелсон Семедо сгреши успоредно на пеналта подаване и за малко Клеман Лангле да се подлъже да извърши нарушение за червен картон. Чъквуезе отне, а френският бранител понечи да го задържи, но бързо се усети, а поемането на топката не беше прецизно. Минута по-късно Артуро Видал подаде за Луис Суарес, който реши да не подава към Гризман, а искаше да завърши сам от малък ъгъл - вратарят чукна топката с ръце.

Каталунците продължиха да натискат пред наказателното поле на съперника. В 69-ата Сержи Роберто извади ниска топка за Меси, който сложи крак и насочи към далечния ъгъл. След намеса на ВАР попадението не беше зачетено. В 81-вата се откри възможност пред Мартин Брaйтуaйт, който се опита да финтира вратаря, но успя да завърши в мрежата.

Дузпа "на кантар", пореден гол на Рамос и Реал на 7 точки пред Барса в Испания

Атлетик (Билбао) игра силно, но едно решение предопредели всичко в срещата

В самия край Барселона оформи крайното 4:1 с гол на Ансу Фати, който се възползва от подаване на Жорди Алба. Така Барса събра 73 точки в класирането и отново е на само четири зад Реал (Мадрид) четири мача преди края.