Барселона победи Виляреал в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 3:1 на стадион Стадион "Естадио де ла Серамика".

Тимът на Шави извади късмет, тъй като съперникът беше на ниво и създаде доста опасносто.Головете за Барса вкараха нидерландците Френки де Йонг и Мемфис Депай, а Коутиньо вкара от дузпа. За домакините се разписа резервата Самюел Чукуезе.

Новият треньор на Барселона Шави продължи да налага младоци в състава. За първи път като титуляр започна 19-годишният мароканец Абдесамад Езалзули.

Феран Торес е трансферна цел №1 на Барселона

Вече се водят преговори

Първото попадение падна в 47-ата минута. Жорди Алба центрира отляво, Депай засече, а Рули отби, но топката стигна до Де Йонг, който прати топката в мрежата за 0:1. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но след продължително разглеждане от ВАР се оказа, че такава няма и съдията призна гола.

Резервата Самюел Чукуезе изравни в 76-ата минута. Данжума изведе перфектно нигерийския нападател матира Тер Стеген за 1:1.

Домакините продължиха да диктуват събитията на терена и да търсят пълен обрат. Вместо пълен обрат обаче се стигна до ново попадение за Барселона.

В 88-ата минута Депай се възползва от грешка на домакините и вкара за 1:2. В добавено време Коутиньо от дузпа фиксира крайното 1:3 за Барса.

С този триумф каталунците се доближиха само на една точка от шестия Бетис и са на 7-ата позиция.