Отборът на Барселона записа много драматична победа с 4:2 в днешното си гостуване на Севиля в среща от 25-ия кръг в испанската Примера дивисион.

Резултатът беше открит от андалусийците в 22-ата минута. Хесус Навас се озова на чудесна стрелкова позиция, сам срещу вратаря, овладявайки хубав пас от Бен Йедер и веднага стреля към целта, преодолявайки Тер Щеген за 1:0.

Само четири минути по-късно, Лионел Меси отбеляза много красиво попадение, след като получи подаване от Иван Ракитич и без да се замисли шутира от движение, намирайки очертанията на вратата за 1:1.

Снимка 408475

Източник: БГНЕС

В 42-ата минута, Пабло Сарабия комбинира с включващия се в атаката Габриел Меркадо, който отново изведе своя тим напред в резултата, стреляйки към долния ляв ъгъл, като не остави никакви шансове на Тер Щеген - 2:1. В 67-ата минута, Усман Дембеле "достави" топката на Меси, а той от границата на наказателното поле я заби в горния десен ъгъл за изравнителното 2:2.

Снимка 408473

В 85-ата минута, звездата на каталунците приближи отбора си до победата, след като Меси успя да овладее отбита топка и отблизо се разписа в опразнената мрежа за 3:2. Дълбоко в добавеното време, Луис Суарес оформи крайното 4:1, след като бе изведен на стрелкова позиция от Меси, и не сгреши с прехвърлящия си удар.

След тази победа, Барселона събра актив от 57 точки на върха в класирането, докато Севиля е на петата позиция с 37.