Барселона не срещна сериозна съпротива при домакинството си на Севиля в дербито на деветия кръг от испанската Ла Лига.

Битката на стадион "Камп Ноу" завърши с успех за каталунците с 4:2. Точни в тяхна полза бяха Меси, Коутиньо, Луис Суарес и Ракитич. За гостите се разписаха Сарабия и Муриел.

Андалусийци бяха едноличен лидер, докато шампионите влязоха в срещата от втора позиция. Сега обаче ролите са разменени и Барса отново е на върха в шампионата на страната.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Барселона - Севиля 4:2, Меси принудително заменен!

Битката стартира в 21:45 часа

Първото полувреме със сигурност задоволи претенциите и на най-взискателните фенове по трибуните и пред телевизионните екрани. Двата отбора положиха максимални усилия, в опит да убедят всички наблюдаващи, че са по-добрият състав на терена.

Домакините нанесоха два бързи удара по самочувствието на опонента си, като след само 2 минути игра вече водеха в резултата.

Меси прати чудесен пас към влизащия на скорост в полето на Севиля Коутиньо, който с прецизно отиграване откри, давайки предимство на "блаугранас" на много ранен етап от сблъсъка.

Снимка 384788

Източник: Twitter

Натискът на Барса не спря и в 13-ата минута Лионел Меси вече бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 2:0. Той получи чудесно подаване от Суарес и с точен шут удвои преднината на тима си.

Само две минути след това обаче, при наглед безобидно разиграване, Меси падна лошо на земята, като в опит да предпази лицето си, посрещна терена с дясната си ръка. Тя се огъна, а звездата на Барселона падна и започна да се превива, сочейки към медицинския щаб на тима си.

Снимка 384782

Меси бе изведен от терена, като незабавно му бе оказана необходимата помощ и съдействие от медиците на каталунците. Ръката му бе превързана, след което той напусна пределите на стадиона. На негово място в игра влезе Дембеле. По непотвърдена информация, Меси може и да не вземе участие в Ел Класико, срещу Реал (Мадрид).

Снимка 384780

До почивката гостите неколкократно пробваха да се върнат в мача, като дори стигнаха до удар в рамката на вратата, пазена от Тер Щеген, но не и до реализиране на попадение.

В 62-ата минута Суарес бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана самият уругвайски национал, който не сгреши.

В 79-ата минута Пабло Сарабия на първо време върна тима си в мача, след като изстрелът му щастливо рикошира в тялото на Ленгле.

Снимка 374030

Две минути преди края на мача обаче Иван Ракитич вкара за 4:1. В продължението на срещата влезлият като резерва Муриел оформи крайното 4:2.

Това се случи след поредица чудесни спасявания на Тер Щеген, който сякаш остави съперниковите състезатели без аргументи.

Така или иначе обаче равносметката бе ясна - успех за Барселона и първо място във временното класиране.

Снимка 384775

Все още обаче остава притеснението на феновете на тима, относно състоянието на Лионел Меси и дали той ще може да играе в дербито с Реал (Мадрид).

Севиля е един от любимите противници на суперзвездата Лионел Меси, който им е вкарал вече 9 гола в последните седем  двубоя на този стадион и общо 31 гола в 33 мача (25 попадения в 24 шампионатни срещи).

За последно гостите постигнаха победа тук през сезон 2002/03, а в следващите 16 случая каталунците спечелиха цели 14 пъти с поне по две вкарани попадения.