Отборът на Барселона записа победа с 2:1 над Реал Сосиедад в тазвечершната среща от 33-ия кръг в Примера дивисион, играна на "Камп Ноу".

Резултатът беше открит от каталунците точно преди края на първите 45 минути. Усман Дембеле "достави" топката на главата на Клеман Ленгле, който се извиси около точката за дузпа и забоде кълбото в горния десен ъгъл за 1:0.

Снимка 419345

Източник: БГНЕС

В 62-ата минута, гостите изравниха. Микел Мерино изведе Хуанми с много хубав пас, който бе овладян по много добър начин и превърнат в гол за 1:1.

Само две минути по-късно, каталунците отново си върнаха преднината в мача. Лионел Меси комбинира с Жорди Алба в наказателното поле, а последният стреля към десния ъгъл на вратата, реализирайки за 2:1, след като с лекота преодоля вратаря. Именно с това попадение бе оформен и крайният резултат.

След тази домакинска победа, Барселона вече има 11 точки преднина на върха (77) пред втория Атлетико (Мадрид), докато Реал Сосиедад е на десетата позиция с 41.