Отборът на Барселона се развихри за първата си победа в Ла Лига през новия сезон. Каталунците се реваншираха по най-добрия начин на своите фенове за загубата от Атлетик (Билбао), като тази вечер им предложиха голово шоу на "Камп Ноу" и триумф над Бетис с 5:2.

Отличен мач в отсъствието на лидерите Меси и Суарес направи Антоан Гризман. Френската звезда блесна с две попадения, а веднъж даде и голова асистенция за Артуро Видал. Двубоят ще бъде запомнен и с гола на младия Карлес Перес, който се възползва по максимално добрия начин от проблемите с редица контузени офанзивни футболисти на шампионите.

Друг талант - 16-годишният Ансуме Фати от Гвинея-Бисау пък стана вторият най-млад играч в историята на "лос кулес", който дебютира за мъжкия тим.

Снимка 439973

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят на "Камп Ноу" не стартира по най-добрия начин за хората на Ернесто Валверде, които се оказаха догонващи в мача след само 15 минути. Оттам насетне "блаугранас" взеха нещата в свои ръце, а в епицентъра на събитията попадна Антоан Гризман. Новата френска звезда на Барса самичък донесе пълния обрат, след като вкара в края на първата и началото на втората част.

Гол в края изненада неприятно Реал (Мадрид), Гуардиола донесе точката на Валядолид

Попадението на Бензема не беше достатъчно

Миг на гордост обзе каталунската публика в 56-ата минута, когато юношата на клуба Карлес Перес, имал късмета да попадне сред титулярите в този мач, защити избора на старши-треньора с технично попадение от границата на наказателното поле.

Оттук насетне севилският съперник бе тотално сломен, а това доведе и до четвърти гол на Жорди Алба. В 77-ата минута своя момент дочака и резервата Артуро Видал. Чилиецът получи на празна врата от Гризман и с насочване в горния десен ъгъл направи 5:1.

До края футболистите на Бетис имаха възможността да отбележат още едно попадение. Гризман върна прекалено силно към Френки Де Йонг. Холандецът не се справи и коженото кълбо отиде в краката на Лорен, който демонстрира страхотен мерник и прати топката неспасяемо в мрежата на Тер Стеген.

В оставащите мигове публиката на "Камп Ноу" горещо се надяваше за гол на младока Ансуме Фати. 16-годишният тийнейджър имаше възможността да бележи историческия си дебют и с попадение, ала на два пъти стреля покрай вратата на Бетис.

Снимка 439974

В следващия кръг Барса гостува на Осасуна, докато Бетис приема у дома другият тим без победа в Ла Лига - Леганес.

Атлетико (Мадрид) победи Леганес с 1:0

Хората на Чоло не повтарят грешките на Реал и Барса

Атлетико (Мадрид) с втора поредна победа в Ла Лига

БАРСЕЛОНА - БЕТИС 5:2

0:1 Фекир (15"), 1:1 Гризман (41"), 2:1 Гризман (50"), 3:1 Перес (56"), 4:1 Алба (60"), 5:1 Видал (77"), 5:2 Лорен (79")

СТАДИОН: "Ноу Камп"

СЪДИЯ: Х. Гонсалес

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Алба, Ленгле, Пике, Семедо, Де Йонг, Бускетс, Роберто, Рафиня, Гризман, Перес Сайол (резерви: Пеня, Фати, Жуниор, Ракитич, Артур, Умтити, Видал)

БЕТИС: Фернанд, Емерсон, Бартра, Сидней, Алфонсо, Каналес, Гуардадо, Карвальо, Тейо, Фекир, Лорен (резерви: Ребойо, Гарсия, Хуанми, Хоакин, Каптум, Лайнес, Манди)