Отборът на Барселона направи нова решителна крачка към титлата в Примера дивисион, след като тази вечер победи Алавес с 2:0 като гост.

Така каталунците могат да станат шампиони още в този 34-ти кръг, стига Атлетико (Мадрид) да загуби от Валенсия. Ако това обаче не се случи, тимът на Ернесто Валверде ще почака само до следващия си мач - срещу Леванте, който е в събота /27 април/. Тогава, на "Камп Ноу" със сигурност ще бъдат короновани.

Снимка 419935

Източник: БГНЕС

Резултатът беше открит в 55-ата минута, когато Карлес Алена овладя чудесно подаване и директно стреля към вратата, реализирайки за 1:0.

В 57-ата минута, Самуел Умтити също се разписа, но голът му беше отменен заради засада. Въпреки това, късметът определено бе на страната на гостите. Само няколко секунди по-късно, главният рефер се допита до ВАР технологията преди да отсъди дузпа в полза на каталунците заради игра с ръка на Томас Пина. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Луис Суарес, който не сгреши от бялата точка за 2:0.

След тази победа, Барселона вече има 80 точки на върха в Примера дивисион, докато Алавес е осми с 46.