ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:3!

Страхотно попадение на Уилямс!

Предимство за Атлетик след самото начало на първото продължение!

Красив гол по диагонала на Иняки Уилямс, който остави бранителите на съперника без думи!

90′

Старт на първото продължение.

90+3′

Край на редовното време!

Следват продължения.

90′

ГООООООООООООООЛ!!!

2:2!

Виялибре вкарва за Атлетик!

Засича центриране в полето на Тер Щеген!

Изстрелът бе от много близка дистанция и вратарят на каталунците нямаше шанс!

89′

Дембеле е заменен от Брейтуайт.

88′

Пянич сменя Педри.

87′

Скоростна атака на Барселона!

Дембеле подава!

Намеса на вратаря, който чисти топката с десния си крак.

85′

Баленсиага е заменен от Лекуе.

83′

Виялибре сменя Раул Гарсия.

81′

Беренгер заменя Венседор.

80′

Весга сменя Капа.

77′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение на Гризман!

Двойно подаване между Алба и Дембеле, топката стига до Гризман, който се разписва за втори път днес!

Това ли ще бъде решителното попадение в мача?

Засада няма, повторенията доказват това!

70′

Скоростта в играта на Барселона се губи в доста продължителни моменти от двубоя.

Нещо, което през годините не се случваше на каталунците.

Снимка 514310

Източник: Twitter

68′

Жълт картон за Йерай.

67′

Араухо не успява да изчисти добре топката при атака на съперника.

Изстрел на Уилямс!

Кълбото прелита покрай Тер Щеген, но не попада във вратата му.

Късмет за Барселона!

64′

Поредица неточни подавания и в двата тима.

Бускетс с нетипични неточности при отиграването на топката.

57′

ГООООООООООООЛ!!!

Попадение на Раул Гарсия!

Разписва се с глава, след центриране в полето на Тер Щеген.

Претенции за засада на футболиста на баските...

Ситуацията ще бъде разгледана със системата ВАР...

ЗАСАДА!

ГОЛ НЯМА!

Попадението е отменено.

53′

Изстрел на Лео Меси от свободен удар!

Вратарят само изгледа топката, но тя се разминава на сантиметри с целта.

Малшанс за Меси!

52′

Тежък сблъсък между двама футболисти на терена.

Единият от тях е Меси, който остава да лежи на терена.

Все пак лидерът на каталунците се изправя на крака.

46′

Мингеса сменя Дест.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме премина в спокойно темпо чак до заключителните си няколко минути.

В началото на двубоя Барселона допусна съперника си в близост до наказателното поле, но от това не следваше нищо опасно за Тер Щеген.

Посоченият от легендата Ривалдо за най-добър в историята на клуба на поста си, имаше само един момент, в който трябваше да се намесва, когато Капа стреля от далечна дистанция и стражът уверено изби.

Ривалдо: Марк-Андре тер Щеген е най-добрият вратар в историята на Барселона

Ривалдо: Тер Щеген е най-добрият вратар в историята на Барселона

"Днес той е номер едно в света"

Колегата му на осрещния край от терена имаше повече работа, като му се наложи да се намесва при скоростни акции на Алба и Гризман.

В една от ситуациите пред вратата на Атлетик, вратарят на тима не би имал шансове за адекватна реакция при бомбен изстрел на Меси към целта, но за щастие на символичните гости, топката премина над вратата.

В 40-ата минута резултатът беше открит. Алба напредна по левия фланг на каталунците, прати кълбото към Меси, който по брилянтен начин го продължи към включилия се на скорост Гриман, за когото остана единствено от близка дистанция да открие резултата.

Още в първата си атака след подновяването на играта обаче баските изравниха. Уилямс се отчете с чудесна асистенция към Оскар Де Маркос, който бързо върна тима си в срещата.

До почивката нови попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

44′

Нямаха достатъчно време каталунците, за да се зарадват на своето попадение.

На моменти изглежда, че Меси се бори сам в предни позиции за тима си.

Аржентинецът често не получава необходимата подкрепа в усилията си.

Снимка 514306

42′

1:1!

Оскар Де Маркос вкарва изравнително попадение!

Резултатът е мигновено изравнен!

Уилямс с голям принос и пас към разписалия се негов съотборник.

Първоначално останаха известни съмнения за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

40′

1:0!

Гризман бележи за каталунците!

Снимка 514308

Алба организира атаката, подаде към Меси, който продължи за френския национал.

Световният шампион се разписва от близка дистанция!

Предимство за Барселона!

35′

Меси шутира!

Никакви шансове за реакция, но и късмет за вратаря на Атлетик.

Кълбото прелита с удивителна скорост току над вратата.

Малшанс за аржентинеца.

32′

Изстрел с глава на Гарсия.

Топката не попада в очертанията на целта.

27′

Изстрел на Капа!

Тер Щеген избива в корнер.

Опасност пред вратата на Барса.

25′

Добро центриране на Меси пред вратаря на Атлетик!

Никой не успява да засече топката.

Пропиляна възможност за каталунците.

24′

Фаул срещу Педри в опасна близост до вратата на Атлетик.

След това и Меси е повален на тревата.

Играта е временно спряна.

17′

Игра на ръба на позволената грубост, от страна на Раул Гарсия.

По-скоро по традиция, отколкото изненадващо.

Тактиката му за момента има ефект.

12′

Засада на Уилямс.

11′

Жълт картон за Лангле.

10′

Барселона подхожда директно в атаките си към вратата на съперника.

Баските пък предпочитат да използват крилата.

Опитват прострелни центрирания, за които обаче защитниците на каталунците изглеждат добре подготвени.

8′

По една по-сериозна атака към всяка от двете врати.

Нищо опасно за вратарите, на този етап.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Пеня Беренгер

Барселона се изправя срещу Атлетик (Билбао) във финала за Суперкупата на Испания. Битката на стадион "Естадио де Ла Картуха" в Севиля стартира в 21:00 часа.

Барса ще опита да спечели трофея за 14-ти път в клубната история, но за целта трябва да премине през солидния си съперник.

Тимът на Роналд Куман се класира трудно за мача за трофея, след като през седмицата надигра след дузпи Реал Сосиедад, като редовното време завърши при резултат 1:1.

Наполи спасява резерва на Барселона

Жунир Фирпо пред трансфер

Баските пък поднесоха сериозна изненада, след като надиграха с 2:1 Реал (Мадрид).

Каталунците вече са в серия от 9 поредни мача без загуба във всички турнири, а освен това нямат загуба в първенството или Купата от декември насам. И все пак сезонът е повече от противоречив, тъй като тимът е на цели 7 точки от лидера Атлетико Мадрид, който освен това има и два мача по-малко.

Куман е решен да вдигне първия си трофей като треньор на Барса, но Атлетик доказа срещу Реал, че това няма да бъде никак лесно. Раул Гарсия вкара два гола срещу столичани през седмицата, а баските успяха да удържат преднината си, въпреки попадението на Карим Бензема в 73-та минута.

Нето подаде молба за трансфер

Иска да напусне Барселона

Атлетик досега има два трофея в Суперкупата на Испания, като последният е от 2015 година, когато сразиха именно Барселона и то повече от впечатляващо. 4:0 на "Сан Мамес" и 1:1 в гостуването на "Ноу Камп". Двата тима се срещнаха съвсем наскоро - на 6 януари Барселона победи с 3:2 като гост.

Твърдо аут са контузените Филипе Коутиньо, Жерар Пике, Сержи Роберто и Ансу Фати. Хубавата новина за Куман е, че Антоан Гризман и Усман Дембеле се намират в добра форма.

Баските ще бъдат без Унай Лопес и Перу Ноласкоаин.