Барселона записа втора поредна победа през сезона. Каталунците надвиха много трудно Виляреал с 1:0 като гости. В герой за Барса се превърна юношата Сандро Рамирес, който донесе трите точки в попадението си малко преди края.

В интерес на истината, отборът на Луис Енрикес определено може да благодари на късмета за победата, въпреки че повече владееше топката.

Преди почивката Барса създаде само две реални опасности пред Серхио Асенхо чрез Педро и Меси, но и в двата случая бившият испански младежки национал се намесваше чудесно.

През голяма част от второто полувреме „жълтата подводница" се бранеше повече от съсредоточено и не допускаше сериозни положения пред Асенхо.

Напротив, домакините на свой ред създадоха добри положения пред вратата на гостите. Томас Пиня бе много близо до откриване на резултата в 73-ата мин, но изненадващият му удар от границата на пеналта срещна гредата.

Секунди по-късно Хавиер Еспиноса също можеше да се разпише, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата на Клаудио Браво.

Малко преди това пък добро положение профука Неймар, който се озова на чудесна позиция, на в метра пред вратата, но с тялото на защитник на Виляреал между топката и голлинията. Вместо технично да прехвърли бранителя обаче, бразилецът стреля силно право в тялото на падналия играч на Виляреал.

Всепак по-голямата класа на гостите си каза думата в 82-ата мин. Тогава Меси проби отдясно и центрира ниско към влезлия като резерва Сандро Рамирес, който отблизо вече нямаше как да пропусне и донесе успеха на Барселона.

Виляреал - Барселона 0:1

0:1 Сандро (82')

Виляреал: Асенхо, Марио, Мусакио, Виктор Руис, Хайме Коста (58 Габриел), Тригерос, Пина, Бруно, Кани (69 Еспиноса), Джовани, Черишев (64 Вието)

Барселона: Браво, Алвеш, Пике, Матийо, Алба, Бускетс, Ракитич, Рафиня (74 Шави), Педро (70 Сандро), Мунир (58 Неймар), Меси