Отборите на Сантандер и Барселона завършиха при 0:0 в среща от първия кръг на Премиера дивизион. За тима на каталунците дебют направиха новите попълнения Абидал и Туре, а Тиери Анри бе на резервната скамейка, но също се появи в игра.

Играчите на Сантандер пропуснаха две удобни възможности в началото, когато Оскар Серано и Мунитис нямаха късмет пред вратата на Виктор Валдес.

Барса от своя страна също опита няколко опасни атаки, но индивидуалните изяви на каталунските нападатели попречиха на тима да направи нещо по-сериозно в нападение.

В началото на второто полувреме Иниеста имаше удобна възможност пред вратата на Сантандер, но стреля високо.

В 61-ата минута треньорът на Барселона освежи нападението, включвайки новото попълнение Тиери Анри, на мястото на Лионел Меси. Минута по-рано Роналдиньо пропусна да открие резултата.

Малко след това, влезлият като резерва Смоларек се опита да премине между Олегер и Тюрам, но спечели само ъглов удар.

Португалецът Деко Соуса се появи в 68-ата минута на мястото на Яя Туре и засили още повече натиска към вратата на Сантандер. Минута по-рано домакините останаха с човек по-малко след изгонването на Смоларек.

В последните 5 минути двата отбора си размениха по няколко опасности. За Барса невероятен пропуск направи Тиери Анри, а за домакините от Сантандер Мунитис и Кристиан не успяха да вкарат.

Сантандер: Тоньо, Пиниьос, Ориол, Гарей, Луис Фернандес, Душер, Колса, Хорхе Лопез, Минитис, Оскар Серано, Боладо.
резерви:Марио, Кристиан, Маркано, Сармиенто, Луисма, Айозе, Агансо, Джонатан, Смоларек

Барселона: В.Валдес, Тюрам, Олегер, Абидал, Дзамброта, Шави, Туре, Иниеста, Меси, Ето'о, Роналдиньо
резерви:Жоркера, Маркес, Силвиньо, Марк Кросас, Деко, Ескеро, Анри