Атлетико (Мадрид) продължава по шампионски график в Ла Лига

Последна смяна за Валенсия - Урош Рачич напуска терена вместо Коба Коиндреди.

79′

Младият Юнус Муса напуска терена, а вместо него ще видим офанзивно настроения Джейсън.

79′

Опитният Кевин Гамейро се появява в игра и ще заиграе редом до Макси Гомес в атака.

76′
Снимка 515411

74′

Жофри Кондогбия се появява в игра за Атлетико, като ще замени Маркос Йоренте.

71′

ГОООЛ ЗА АТЛЕТИКО (МАДРИД)!! 3:1!! АНХЕЛ КОРЕА! "Дюшекчиите" затвърдиха тоталния си обрат с още един гол, паднал отново след образцова атака, този път осъществена в 71-ата минута. Яник Ферейра-Караско пусна перфектен пас в перспектива, който даде поле за изява на Маркос Йоренте. Юношата на Реал (Мадрид) навлезе в наказателното поле на Валенсия, след което върна леко назад за връхлитащия Анхел Кореа. Аржентинецът не чакаше втора покана и с елегантно насочване покачи до 3:1.

67′

Макси Гомес напомни, че е част от мача едва в 67-ата минута, когато използва физическите си дадености, за да се пребори за добра позиция в полето на Атлетико. Ударът на уругваеца обаче бе лесно спасен от Облак.

61′

Анхел Кореа се появява от резервната скамейка и заменя леко недоволния от този факт Жоао Феликс.

60′
Снимка 515410

59′

Рокада в състава на Валенсия. Гонзало Гедеш влиза в игра вместо Денис Черишев.

54′

ГООЛ ЗА АТЛЕТИКО!! 2:1!! ЛУИС СУАРЕС!! Промените в дефанзивен план объркаха постройката на Валенсия, а опитен тим като Атлетико не се поколеба да накаже появилата се несигурност. Тома Лемар пусна дълъг пас за преместилия се на фланга Жоао Феликс. Младата звезда хитро пусна за Луис Суарес, който навлезе в наказателното поле на "лос че" и от сравнително малък ъгъл елегантно преодоля Доменек за 2:1!

48′

Второто полувреме стартира много лошо за Валенсия, тъй като лидерът им в отбрана Муктар Диакаби получи травма и се наложи по спешност на негово място да влиза младият Уго Гиямон.

47′

На почивката в игра се появи Ренан Лоди, който замени далеч по-пасивния преди паузата Шиме Вършалко.

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet за този мач след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Интересен епизод от първата част беляза срещата в 40-ата минута. В епицентъра на събитията беше Муктар Диакаби от Валенсия. Централният защитник се бе включил в атаката на своя тим и отправи изстрел с глава. Той беше лесно уловен от Облак, който положи основите на контраатака. Топката стигна до Яник Караско, но белгиецът си позволи да бъде застигнат от гонещия го Диакаби, развил скорост от почти 34 км/ч, за да се върне в оставената от него зона.

36′
Снимка 515405

33′

Наглед приспивна атака на Атлетико, изведнъж получи доста голям тласък заради доброто отиграване на Луис Суарес. Възможност за шут веднага се откри пред Маркос Йоренте, който не настрои достатъчно добре мерника си и само притесни сериозно "лос че".

31′

Първи жълт картон в мача, получава го Стефан Савич от домакините.

23′

ГОООЛ ЗА АТЛЕТИКО!! 1:1!!! ФЕЛИКС! Домакините се нуждаеха от бърз изравнителен гол и стигнаха до такъв още в 23-ата. Футболистите на Валененсия отново демонстрираха слабост при корнер, която този път беше наказана от Жоао Феликс. Младият нападател се измъкна на далечната греда от Муктар Диакаби и отблизо наказа Доменек. "Прилепите" поискаха ситуацията да се преразгледа с ВАР заради нарушение в полето на Хосе Хименес, но реферът Бангоечеа се довери на асистентите си без да гледа спорното положение повторно.

18′
Снимка 515406

11′

ГОООЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ!! КАКЪВ ГОЛ НА РАЧИЧ! И да не бяха празни, трибуните на "Уанда Метрополитано" определено щяха да замлъкнат заради случилото се в 11-ата минута. Лидерът в Ла Лига бе поставен на колене след фамозно попадение на валенсианци. Халфът Урош Рачич намери топката по фантастичен начин и от средна дистанция я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на рядко чувстващия се толкова безпомощен Ян Облак.

9′

ВАЙЕХО!!! Гостите от Валенсия все пак демонстрираха, че не трябва да бъдат приемани като абсолютния аутсайдер в мача. Карлос Солер се пребори за спорна топка с Коке, след което Вайехо демонстрира експлозивен пробив в полето на съперника и пробва Облак от малък ъгъл. Словенецът запази самообладание и отрази по възможно най-добрия начин.

5′

ХИМЕНЕС! Селекцията на Диего Симеоне можеше да открие резултата в петата минута. Хосе Хименес скочи най-високо при корнер и отправи изстрел с глава, който вратарят на гостите съумя да парира ефектно с една ръка. Луис Суарес пък закъсня, за да нанесе головата добавка.

2′

Атлети даде сериозна заявка за амбициите си в този мач, тъй като в 120-ата секунда Жоао Феликс напредна мощно през центъра, за да завърши с плътен шут по земя, който премина близо до дясната греда на Доменек.

Снимка 515404

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′