Гарет Бейл стреля с глава в аут от близка дистанция.

81′

Втори жълт картон за Томас.

Снимка 405577

74′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ!!! "Белите" организираха отлична атака. Лука Модрич намери Гарет Бейл отляво, който с премерен удар по диагонала вкара за 1:3.

72′

Жълт картон за Саул.

70′

Калинич заменя Мората.

69′

Жълт картон за Мората.

Снимка 405568

68′

Атлетико поиска дузпа за нарушение на Каземиро срещу Мората, но вместо това съдията даде фаул на Хименес срещу Бейл.

66′

Жълт картон за Модрич.

65′

Родри влиза на мястото на Кореа.

64′

Жълт картон за Регилон.

62′

Жълт картон за Томас.

60′

Спасяване на Куртоа!!! След изпълнение на пряк свободен удар топката стигна до Хосе Хименес, който стреля силно от малък ъгъл, но Куртоа успя да избие топката, която влизаше във вратата му.

59′

Витоло влиза на мястото на Льомар.

58′

Жълт картон за Ернандес.

57′

Бейл заменя Винисиус.

Снимка 405575

55′

Страхотен гол на Мората е отменен заради засада. Нападателят получи извеждащ пас, овладя топката и с елегантен прехвърлящ удар прати топката във вратата, но след намесата на ВАР се оказа, че попадението е нередовно.

52′

Мората овладя топката в наказателното поле и подаде към Гризман, който стреля силно, но покрай вратата.

Снимка 405567

47′

Гризман намери Мората в наказателното поле, нападателят опита удар от малък ъгъл, който бе блокиран от Карвахал, а след това топката се удари в играча на Атлетико и излезе в аут.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

42′

ГОООООЛ ЗА РЕАЛ!!! Серхио Рамос се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Хименес срещу Винисиус. Капитанът на "белите" застана зад топката и с удар в левия ъгъл не остави шансове на Облак.

Снимка 405566

40′

Жълт картон за Хименес.

37′

Облак лови удар на Кроос от далечна дистанция.

29′

Удар на Кореа от границата на наказателното поле мина над вратата.

Снимка 405559

26′

ГООООООЛ ЗА АТЛЕТИКО!!! Антоан Гризман изравни резултата. Френският нападател бе изведен зад отбраната на Реал от Анхел Кореа и промуши топката между краката на Куртоа за 1:1. Главният съдия гледа ВАР и прецени, че няма основания да отмени попадението.

Снимка 405565

24′

Жълт картон за Гризман.

22′

Жълт картон за Лукас Васкес.

20′

Винисиус напредна с топката отляво и намери Лукас Васкес с отличен пас. Испанският национал от движение прати топката над вратата.

16′

ГООООООЛ НА РЕАЛ!!!! Каземиро вкара страхотен гол. Бразилският халф бе изпуснат от защитата на домакините след центриране от корнер. Серхио Рамос игра с топката, която се отклони от Ернандес и Каземиро с атрактивен удар от въздуха прониза Облак.

Снимка 405561

11′

Карвахал получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Модрич опита удар с глава, който премина покрай вратата.

10′

Гризман намери Томас Партей, който проби  наказателното поле на Реал през центъра, но нанесе силен удар над вратата.

3′

Гризман получи топката от Ариас в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата.

1′

23. Витоло 12. Марсело

Атлетико (Мадрид) приема Реал (Мадрид) в градско дерби от 23-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Уанда Метрополитано" започва в 17:15 часа.

"Дюшекчиите" загубиха последния си мач в първенството и преднината им пред "белите" е само две точки. "Кралския клуб" се намира в серия от 6 мача без поражение.

Чоло Симеоне: Треньорската професия много подхожда на Солари

"Реал прогресира след неговото идване"

Наставникът на домакините Диего Симеоне няма да може да разчита на Диего Годин, Стефан Савич, Саул, Коке и Диего Коща.

През седмицата Реал завърши 1:1 при гостуването си на Барселона в мач за Купата на краля. Треньорът Сантиаго Солари ще може да разчита на най-доброто днес, като само Маркос Йоренте е с травма.

Сантиаго Солари: Трябва да използваме най-силните си оръжия срещу Атлетико (Мадрид)

"В момента Реал се намира в прекрасна форма"