Атлетико (Мадрид) постигна втора поредна победа в испанската Ла Лига. Тази вечер селекцията на Диего Симеоне се справи с традиционно неудобния си съперник Леганес, триумфирайки при визитата си на "Естадио Мунисипал де Бутраке" с 0:1.

Гол в края изненада неприятно Реал (Мадрид), Гуардиола донесе точката на Валядолид

Попадението на Бензема не беше достатъчно

Единственото попадение в срещата падна в 71-ата минута и беше дело на резервата Витоло. Всичко започна с качествен рейд на Жоао Феликс, който хитро пусна за колегата си, наказал миг по-късно с премерен шут Сориано.

Снимка 439953

Източник: EPA/БГНЕС

Триумфът за Атлети можеше да бъде и по-изразителен, но пропуски направиха Мората и Феликс. Гредата в 56-ата минута пък удари Саул Нигес.

Единственото по-качествено положение за Леганес пък пропиля Джонатан Силва, не успял да изненада напълно Ян Облак след един фаул от средна дистанция.

В следващия кръг "рохибланкос" може да увеличат точковия си актив, приемайки Ейбар. Леганес пък ще търси нещо различно от загубата срещу Бетис.