Атлетико (Мадрид) победи Хетафе след обрат. "Дюшекчиите" се наложиха с 2:1 като гост. Така Хетафе остава на последното място в испанската Ла Лига с шест поредни поражения, след като си позволи да пропусне аванс от 1:0 срещу шампиона в последните десет минути на мача, благодарение на фантастичния Луис Суарес.

Хетафе не е вкарвал гол срещу Атлетико в предишните 20 двубоя между двата тима, а за последен път са намерили път към мрежата на "дюшекчии" през далечния ноември 2011 г. Герой за домакините беше сръбският защитник Стефан Митрович, който въпреки че отбеляза гол в 45-ата минута на мача, успя да задържи на разстояние атакуващото дуо от Атлетико, Луис Суарес и Антоан Гризман през първото полувреме.

Куман отново се измъкна от уволнението

Трябва да победи задължително Кадис

Карлес Алена обаче получи заслужен червен картон в 74-ата минута, за да остави домакините в трудно положение, а само четири минути по-късно Суарес стреля, за да изравни за отбора на Диего Симеоне. В 91 -ата минута Суарес, както много пъти през миналия сезон, беше решаващият играч за важните три точки.