Диего Симеоне спази обещанието си и неговият Атлетико (Мадрид) бързо превъзмогна тежката загуба с 0:4 от Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Тази вечер "рохибланкос" спечелиха домакинството си на Бетис с 2:0.

През първото полувреме сблъсъкът на "Уанда Метрополитано" беше всичко друго, но не и под контрола на "дюшекчиите", които дори нямаха удар към вратата.

Диего Симеоне: Уверен съм, че ще се възстановин от загубата в Мюнхен

"Видях много положителни неща в последната среща"

Столичани поправиха своя мерник и още при първия си успешен опит стигнаха до попадение чрез Маркос Йоренте в 46-ата минута. Последвалите силни мигове за Атлети продължиха с удар в гредата и мощни изстрели на Ермосо и Суарес, пред които Клаудио Браво не капитулира.

Ситуацията за мадридчани стана още по-комфортна, когато Мартин Монтоя спря откъсващ се футболист на домакините и получи директен червен картон.

До края Атлетико съумя да отбележи и втори гол, като той беше дело на Луис Суарес, изиграл пореден силен двубой с екипа на мадридския гранд.

Момчетата на Чоло Симеоне са под №2 във временното класиране с 11 точки, Бетис пък е на десета позиция с 9 пункта.

Реал (Мадрид) спечели Ел Класико срещу Барселона с 3:1

Каталунска капитулация - Реал триумфира в Ел Класико след силно второ полувреме и спорна дузпа

Шампионите надиграха Барселона с 3:1 на празния "Камп Ноу"

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - БЕТИС 2:0

1:0 Йоренте (46"), 2:0 Суарес (90+1")