Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава с неубедителното си представяне напоследък в испанското футболно първенство.

След като загуби мача си от предишния кръг, сега столичният състав не успя да се справи с Реал Бетис на собствен терен.

Спорът между двата тима от програмата на 34-ия кръг на Ла Лига завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

Снимка 352159

Източник: Twitter

Повече за този развой на събитията могат да съжаляват домакините, които с лека ръка пропиляваха ситуация след ситуация пред съперниковата врата.

Диего Симеоне остави част от звездите си на пейката в началото на срещата, с цел да съхрани силите им за предстоящата, очертаваща се като доста напрегната заключителна част от сезона за тима.

Снимка 291570

Гризман и Коке все пак се появиха на терена през второто полувреме, но не успяха да допринесат за промяната в резултата.

Гостите отговориха на непрестанните акции на съперника си с няколко далечни изстрела на Тейо и Руис, които обаче не застрашиха сериозно вратата на домакините.

Така Атлетико остава само с една победа в елита на страната за последните си 3 мача, като не успява да убеди феновете си, че ще запази втората си позиция в подреждането до края на сезона.

Снимка 352158

Разликата с третия в подреждането - Реал (Мадрид) вече е само 4 точки, преди "кралете" да са изиграли мача си от текущия кръг. Бетис остава под номер 5.

Меси все по-усилено настоява за привличането на ас на Атлетико (Мадрид) в Барселона