Атлетико (Мадрид) и Барселона не излъчиха победител в дербито на осмия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха 1:1 на "Уанда Метрополитано". Саул Нигес в 21-ата минута даде преднина на домакините, а в 82-ата Луис Суарес изравни.

Това бяха първи загубени точки от "каталунците" в първенството, като гостите определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха като победители от Мадрид. "Лос кулес" изигра страхотно второ полувреме и само намесите на Ян Облак попречиха на Барса да триумфира.

Снимка 317903

Източник: Twitter

Ернесто Валверде изненада с пускането на Андре Гомеш отдясно на атаката, като португалецът си партнираше с Лео Меси и Луис Суарес в предни позиции. Диего Симеоне заложи на схема без чист централен нападател, залагайки на Антоан Гризман и Анхел Корея.

Атлетико (Мадрид) - Барселона 1:1

Атлетико (Мадрид) - Барселона 1:1, Луис Суарес изравни

Сблъсъкът на "Уанда Метрополитано" започва в 21,45 часа

Срещата започна изключително динамично и още в 30-ата секунда Меси бе близо до откриване на резултата, но Фелипе Луиш успя да избие удара на аржентинеца. Атлетико отговори с добра възможност пред Гризман, но Тер Щеген се намеси отлично.

Няколкото секунди по-късно Гризман навърза отбраната на гостите, намери позиция за стрелба, но отново германският страж на "каталунците" бе на място и изби с крак.

Двата тима продължиха да играят на високи обороти, когато в 21-ата минута "дюшекчиите" нанесоха своя удар. Саул Нигес получи топката от Ферейра-Караско пред наказателното поле и с прецизен удар откри резултата.

Снимка 317912

Барселона опита да се върне бързо в срещата и натисна, но домакините действаха отлично в отбрана. В 39-ата минута Стефан Савич се намеси решително при удар на Суарес.

Втората част стартира с опасен изстрел на Ферейра-Караско. Малко след това Гризман стреля от малък ъгъл в аут.

Атлетико - Барселона или Мадрид - Каталуния?

В Испания се опасяват от политизиране на срещата

Барселона отговори с удар на Суарес, но Облак показа завиден рефлекс.  След 55-ата минута "каталунците" засилиха натиска, а домакинте видимо се поизмориха.  Лео Меси удари греда след изпълнение на пряк свободен удар. Малко след това Облак спаси изстрел на Суарес.

В 71-ата минута Меси навлезе опасно в наказателното поле, но не съумя да намери очертанията на вратата. В 79-ата минута отново Облак не позволи на Суарес да го преодолее. Три минути по-късно обаче словенецът допусна грешка, от която се възползва уругваецът и резултата стана 1:1. Нападателят изравни с глава след отлично центриране на резервата Сержи Роберто.

Снимка 317910

"Каталунците" тръгнаха да търсят трите точки, а изключително активен в тези минути бе друга резерва - Жерар Деулофеу. Халфът създаваше почти всичко интересно пред вратата на Атлетико. В 88-ата минута Луис Суарес не успя да засече добро подаване на Андре Гомеш. Последната добра възможност за гол се откри през Лео Меси. Барса получи право да изпълни пряк свободен удар в добавеното време на срещата, но аржентинецът от границата на наказателното поле прати топката право в ръцете на Ян Облак.