Отборите на Атлетико (Мадрид) и Валенсия направиха зрелищен мач във втората си среща от купата на Испания. Двата тима завършиха при 3:2 и определено впечатлиха зрителите на стадион "Висенте Калдерон" тази вечер.

Мигел изведе мадридчани напред в резултата, забивайки топката в собствената си мрежа в 9-ата минута. Още толкова време бе нужно за домакините, за да вкарат още един гол в мрежата на Валенсия, този път Агуеро бе точен и направи 2:0 само 20 минути след началото на срещата.

Момчетата на Роналд Куман тръгнаха да обръщат мача и в 27-ата минута успяха. Давид Вия стреля към вратата, топката се отклони в Клебер и влетя в мрежата на Атлетико за 2:1.

Валенсия продължи с по-настоятелната си игра и след гола и това бе възнаградено с нов гол за "прилепите" в 35-ата минута. Мата успя да изравни резултата, но основната заслуга за гола бе на новото попълнение Евер Банега, който го изведе по великолепен начин.

През втората част двата тима продължиха да се нападат, но пропуски направиха Вия и Форлан. В 60-ата минута домакините от Атлетико пак поведоха. Валера се възползва от едно центриране на Луис Гарсия от корнер и вкара за 3:2.

"Прилепите" обаче се класират за полуфиналите, след като победи с 1:0 в първата среща на "Местая" и има два гола на чужд терен (3:2 на "Висенте Калдерон").

В другата среща от днес за купата Майорка победи Хетафе с 2:1 с голове на Ибагаса и Аранго за Майорка и Гранеро за гостите в последната минута. Въпреки това Хетафе продължава напред, тъй като победи с 1:0 в първата среща.