Атлетик (Билбао) обърна Севиля у дома в третия мач от осия кръг на испанската Примера Дивисион. Мачът завърши при резултат 2:1, след като "андалусийците" водеха много дълго време.

Юсеф Ен-Несири откри за Севиля в деветата минута. Той направи магическо докосване, за да овладее топката в ъгъла на наказателното поле и стреля ниско в десния ъгъл за 0:1

Икер Муниаин зарадва феновете на домакините, които гледаха мача по телевизията едва в 76-ата минута. Микел Весга подаде топката в наказателното поле и Мунианин направи финалното докосване за 1:1.

Обратът стана пълен 4 минути преди края на редовното време. Иняки Уилямс центрира прецизно. Ойхан Сансет достигна до топката и стреля ниско в десния ъгъл за 2:1.

Победата е едва трета за Атлетик в настоящата кампания. "Баските" са на десето място с девет точки, колкото има и другият тим от Севиля - Бетис.

Носителят на трофея от Лига Европа Севиля е само със 7 точки на 14-а позиция. Отборът започна сезона като евентуален фаворит за първите места, но засега разочарова с представянето си.