Реал (Мадрид) понесе изключително тежък удар. "Белия балет" бе изхвърлен от турнира за Купата на краля от третодивизионния Алкояно в 1/16 финалите. В редовното време мачът приключи 1:1, а след продължение отборът от Сегунда Б вкара попадение на Реал.

Старши треньорът на мадридчани Зинедин Зидан бе избрал да започне със състав от играчи, на които рядко дава шанс. След появата на Кроос, Асенсио, Азар, Бензема, събитията на терена не се промениха особено.

През първата част, "кралете" владееха инициативата.

Реал (Мадрид) няма нужда от Алваро Одриосола

Реал (Мадрид) няма нужда от Одриосола

Атлетик (Билбао), Милан, Фиорентина и Борусия (Дортмунд) искат да привлекат играча под наем

В 45-ата минута те успяха да поведат след като Марсело откри непокрития Едер Милиато с перфектно центриране и той нямаше проблем да направи 0:1.

През втората част, домакините опитаха да отговорят подобаващо на звездния си опонент и дочакаха своя миг.

В 80-ата минута, Рамон Лопес достигна до топката и я насочи над защитата към Хосе Солбес, който засече подаването и стреля в мрежата за 1:1.

В Италия: Флорентино Перес проведе среща с Кристиано Роналдо

В Италия: Флорентино се срещна с Роналдо, какво следва?

Това стана на базата на Старата госпожа в Торино

До края на редовното време не се стигна до ново попадение и последваха продължения.

В тях домакините останаха с 10 души след като Рамон Лопес получи втори жълт картон. Въпреки численото си предимство, от Реал не успяха да се възползват.

Вместо това, Хуанан Касанова отбеляза с брилянтен удар в лявата част на вратата, след като беше от Диаките.

В оставащото време, Реал така и не успя да стигне до попадение и отпадна сензационно рано от турнира.

Алкояно - Реал Мадрид 2:1

0:1 Едер Милитао (45)

1:1 Жозе Солбес (81)

2:1 Касанова (115)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Алкояно: Хуан, Р. Лопес, А. Лопес, Раул, Прими, Жордан, Хуанан, Джони, Рубио, Ел Гезуани, Мехия;

Реал Мадрид: Лунин, Одриосола, Чуст, Милитао, Марсело, Каземиро, Валверде, Лукас Васкес, Винисиус, Мариано