Отборът на Барселона се превърна в средняк в испанския шампионат. След тази вечер каталунците са под №12 във временното класиране, тъй като записаха трети пореден мач без победа. Селекцията на Роналд Куман бързо заличи добрите впечатления от мача с Ювентус, защото не взе наглед протоколната си визита на Алавес (1:1).

За крайния резултат виновни са си изцяло звездите на испанския гранд. Първо - огромно неразбирателство между Пике и Нето ги превърна в изоставащи, а след това редица пропуски на Меси и Фати ги отдалечиха от успеха. Да не забравяме и двата отменени гола на вицешампионите, като единственото редовно попадение за тях бе дело на Антоан Гризман в 63-ата минута.

Атлетико (Мадрид) спечели гостуването си на Осасуна с 3:1

Жоао Феликс поведе Атлетико (Мадрид) към върховете на Примера дивисион

"Рохибланкос" спечелиха визитата си на Осасуна с 3:1

Ремито пък си е цял подвиг за Алавес, тъй като баските играха близо половин час с човек по-малко срещу един от най-добрите нападатели в съвременния футбол. Голям мач за "синьо-белите" направи и стражът Пачеко.

Снимка 503309

Източник: EPA/БГНЕС

Първата добра ситуация в мача се откри пред гостите. Ансу Фати получи прецизно подаване в наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда. Събитията на терена бързо се прехвърлиха от другата страна на терена, където Едгар Мендес не успя да преодолее стабилния в този миг Нето.

Лионел Меси напомни за себе си в 23-та, след като се оказа на добра позиция, но бранител на домакините жертва тялото си, за да спре устрема на аржентинския маестро.

Атлетик обърна Севиля след два късни гола

Муниан и Сансет вкараха за "баските", Ен-Неири откри за "андалусийците"

В 31-ата минута Жерард Пике и Нето сътвориха един от най-глупавите голове в ущърб на Барселона. Централният бранител върна прекалено силно за своя бразилски колега, вратарят пък не успя да омекоти паса и загуби от връхлитащия Риоха, за който не беше никакъв проблем да вкара в опразнената мрежа.

До паузата ремито можеше да бъде възстановено, но Фернандо Пачеко получи аплаузите на всички "синьо-бели" футболисти, след като отрази нов удар на Меси.

Второто полувреме стартира с нови несгоди за Барса. Меси и Ансу Фати продължаваха да сътворяват пропуски с лека ръка, а преднината на домакините оставаше жива. Голям проблем за тях обаче бе 62-ата минута, когато Жота получи втори жълт картон от рефера Ернандес и така остави своите с човек по-малко.

Не бяха изминали и 60 секунди от случилото се, когато вече Барса успя да се възползва от численото си предимство. Спор, малко пред наказателното поле, завърши с грешка на Томас Пиня, който изведе без да иска Гризман сам срещу Пачеко, за да може французинът да го прехвърли елегантно за 1:1.

Снимка 503310

Оттук насетне може да си представите какво се случи на стадиона в баската столица. "Блаугранас" наложиха тотален натиск, а нов гол на Гризман беше отменен в 71-ата минута заради засада. Упражнението се повтори и в 86-ата, когато разочарован от решението на арбитъра беше Лео Меси.

Реал (Мадрид) мина лесно през аутсайдера Уеска

Гостите бяха добър спаринг-партньор

До края Фернандо Пачеко просто "заключи" своята врата и въпреки задължаващите положения ред Пике, Пянич и Дест, нов гол в мрежата на домакините не падна.

В следващия кръг каталунците играят с Бетис. Алавес гостува на Леванте.

АЛАВЕС - БАРСЕЛОНА 1:1

1:0 Риоха (31"), 1:1 Гризман (63")