Славия победи Царско село с 1:0 в последния мач от седмия кръг на Първа лига. Успехът е първи  за "белите" в настоящия шампионат. Той дойде много трудно, най-вече благодарение на подобрената игра след почивката.

През първото полувреме "царете" удариха две греди. В 72-ата минута Филип Кръстев вкара безценен гол с глава, който донесе трите точки за тима от "Овча купел". Късният натиск на Царско село не донесе изравнително попадение.

Славия - Царско село, на живо

Славия - Царско село 1:0, Филип Кръстев вкара с глава

"Белите" търсят първа победа в настоящия шампионат

Играта през първото полувреме не предложи почти нищо интересно. Битката беше предимно в средата на терена. Домакините, които имаха голяма нужда да спечелят така и не можаха да застрашат Джони Пласид.

Гостите имаха все пак две добри ситуации, в които нацелиха гредите зад Стериакис. В 26-та минута Мартин Кавдански стреля с глава в левия ъгъл и топката се отклони от гредата.

В 45-ата минута Борис Галчев отново показа класата си при изпълнение на фаулове. Неговият прехвърлящ удар кацна на горната греда.

Снимка 498207

"Белите" вдигнаха оборотите през второто полувреме. Техните атаки станаха много опасни, докато "царете" играеха за 0:0. В 55-ата минута Джони Пласид спаси удар по земя на Атанас Кабов и топката се отклони в дясната греда.

В 72-ата минута Филип Кръстев заби топката в земята след удар с глава и тя влезе във вратата на безпомощния Пласид за 1:0. Емил Стоев центрира прецизно отдясно.

Снимка 498208

Попадението отвори мача и се заредиха опасни атаки към двете врати. Домакините на два пъти имаха претенции за дузпи, но Драганов така и не посочи бялата точка.

В края Царско село упражни сериозен натиск, но липсата на точност и добрите изяви на Стериакис съхраниха победата на домакините.

Така Славия вече има 4 точки, но остана 13-0 място на 4 точки зад Монтана, Ботев (Пловдив) и Черно море. Царско село остана на осмо място с 9 точки, с колкото е и ФК ЦСКА 1948. Тимът няма отбелязан гол в четири от седем изиграни мача, което е много притеснително.