Етър изненада неприятно Славия насред София и победи с 2:1 своя съперник. Успехът е първи за "болярите" на чужд терен от началото на сезона, както и втори пореден в шампионата на Първа лига.

Началото на мача обаче не бе обещаващо, тъй като "белите" първи ликуваха, макар че в 3-ата минута на двубоя Бадара изпусна да изведе гостите напред след грешка на вратаря Стергиакис.

Славия - Етър

Срещата започва в 18,15 часа

След малко повече от четвърт час игра домакините получиха право да изпълнят статично положение, при което Иван Минчев намери с центриране Стефан Велков в наказателното поле, за да може защитникът да вкара с глава за 1:0!

"Белите" опитаха да стигнат и до второ попадение, но на два пъти пред наказателното поле не съумяваха да завършат атаките си по подобаващ начин.

Малко преди края на първото полувреме интригата в мача се върна!

Андреа Христов загуби топката в собствената си половина от Иван Стоянов, а опитният футболист с успореден пас в наказателното поле намери Бадара, който вкара за 1:1!

В началото на втората част Славия можеше отново да поведе в резултата, но останал сам срещу вратаря, Ивайло Димитров вместо да скъса мрежа, изстреля кълбото встрани от вратата.

Постепенно Етър взе инициативата, а след 50-ата минута "болярите" се настаниха по-трайно в половината на съперника. При една ситуация удар на Сашо Александров от движение при центриране на Димо Атанасов, накара Стефан Велков да избива топката в корнер.

Славия отговори с лек натиск в края на мача, но Христо Иванов спаси удар на резервата Владислав Узунов.

Кулминацията дойде в добавеното време на мача!

При поредна постепенна атака резервата Иван Петков бе намерен пред вратарското поле, а нападателят не сгреши, донасяйки победата на Етър - 2:1!