Севиля спечели андалусийското дерби с Гранада с 2:0 и се върна на победния път. Домакините решиха всичко още през първото полувреме и прибавиха изкючително важни три точки в актива си. Люк де Йонг откри резултата в 11-ата минута, а Нолито удвои в 34-ата минута.

Играчите на Юлен Лопетеги започнаха срещата по-настървено. Хесус Навас центрира отдясно и сложи топката на главата на Люк де Йонг, който с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 15-ата минута дойде най-спорният момент в мача. При центриране от фаул Диего Карлош удари с ръка в лицето свой съперник в наказателното поле и съдията първоначално отсъди дузпа за Гранада. Впоследствие обаче той реши да изгледа повторение на ситуацията с помощта на ВАР и прецени, че трябва да отмени решението си.

В 34-ата минута домакините удвоиха преднината си. Играчите на Гранада сгрешиха в средата на терена и позволиха на съперника да организира бърза контраатака, Серхио Регилон изведе Нолито в пеналта и той елегантно чукна топката над вратаря за 2:0.

През второто полувреме Гранада опита да се върне в мача, но севилци много добре затвориха всички свободни пространства и не позволиха на съперника да създаде нищо опасно пред вратата на Томаш Вацлик, с изключение на един изстрел от фаул на Роберто Солдадо.

Така Севиля вече има актив от 38 точки и излезе на трето място във временното класиране. Гранада се намира на 12-а позиция с 27 точки.