Севиля победи Леванте в мач от 1/16-финалите за Купата на Краля. Точни за андалуският клуб бяха Фернандо (13), Лукас Окампос (46) и Оливер Торес (78). За валенсианци се разписа Дуарте (31).

Домакините излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Тогава Фернандо се разписа след подаване на Лукас Окампос.

Леванте успя да стигне до равенство малко след половин час игра. Дуарте изравни след асистенция на Рубен Рочина.

В началото на втората част Лукас Окампос отново даде аванс на Севиля. Крайният резултат оформи Оливер Торес в 78-ата минута. Фланговият футболист се разписа след пас на Люк де Йонг.

Осасуна успя да се справи с Рекреативо след продължения. В редовното време мачът завърши 2:2, но тимът от Ла Лига стигна до следващия етап след гол на Перес в 111-ата минута.

В друг мач Сарагоса отстрани елитния Майорка след победа с 3:1.

В Севиля останаха бесни от съдийството в мача срещу Реал (Мадрид)

"Ако бяха ни отменили и втория гол, щях да извадя отбора", заяви разпалено Мончи