Рома прекъсна серията си от три поредни поражения в Серия "А", надделявайки с 2:1 над Парма. Срещата бе от 31-ия кръг на първенството. Юрай Куцка изведе гостите напред в резултата от дузпа в 9-ата минута, но "вълците" стигнаха до обрат с попадения на Хенрих Мхитарян (43) и Жордан Верету (57).

С успеха Рома си върна петата позиция в Калчото с 51 точки. Парма е 12-и с 39 пункта.

Гостите поведоха в 9-ата минута. Тогава Корнелиус бе фаулиран в наказателното поле. Главният рефер гледа ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Куцка, който откри резултата.

В 43-ата минута Перес направи хубав пробив отляво и намери Мхитарян на точката на дузпата. Арменецът отправи силен удар, който се отказа неспасяем за вратаря - 1:1.

Победният гол за Рома вкара Верету в 57-ата минута. Френският халф нанесе силен шут от около 30 метра и бе точен за 2:1.