Отборът на Рома записа категорична победа с 3:0 над СПАЛ 2013, с което не само си върна третото място в Серия "А", а и прекъсна успешната серия на опашкаря в елита, който бе непобеден в последните си осем срещи от първенството.

Домакините усложниха своето положение още през първата част, когато след половин час игра, Франческо Викари си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече опасно подаване към съперников играч.

Лацио обърна драматично Фиорентина в зрелищна голеада

"Орлите" стигнаха до 4:3 на "Артемио Франки"

През втората част, "вълците" се възползваха от преднината си и отбелязаха още две бързи попадения. Първо Раджа Наинголан се разписа, след като рикоширала топка попадна именно в него. Той стреля от границата на наказателното поле, намирайки долния ляв ъгъл за 2:0. Осем минути по-късно, Пелегрини достави топката на главата на Патрик Шик, който не сгреши, преодолявайки стража на СПАЛ отблизо за 3:0.

Снимка 352011

Източник: Twitter

След тази убедителна победа, Рома отново излезе на третата позиция във временното класиране в Серия "А", задминавайки Лацио с три точки. СПАЛ пък е 17-ти с 29.