Най-добрата българска тениситка Цветана Пиронкова стартира участието си на "Ролан Гарос". Пловдивчанката участва в Париж с покана от организаторите, след като впечатли множество специалисти при завръщането си на US Open, където стигна до четвъртфиналите.

Григор Димитров започва на "Ролан Гарос" във вторник, Цветана Пиронкова стартира днес

Григор започва на "Ролан Гарос" във вторник, Цвети стартира днес

Пиронкова може да играе със Серина във втори кръг

Опонент на Цвети в първия кръг е Андреа Петкович от Германия.

През 2007 г. Пиронкова записа победа с 6:2, 6:3 срещу германката на турнира в Братислава, а седем години по-късно Петкович надделя над нашата сънародничка със 7:5, 6:2 на турнира в София. Ако преодолее днешния си опонент, Цветана може да срещне Серина Уилямс още във втория кръг.

Виктория Томова също приключи на "Ролан Гарос"

Българката загуби във втория кръг на квалификациите

Двубоят открива днешната програма на корт номер 4.

ПРОСЛЕДЕТЕ ВСИЧКО ПО-ИНТЕРЕСНО ОТ СРЕЩАТА ТУК:

преди 3 години в 15:26 ч.

преди 3 години в 15:22 ч.

ПОБЕДА!

Макар и след гейм време очакване, Пиронкова достига с лекота до успеха. 6:3 и място във втория кръг на "Ролан Гарос"!

преди 3 години в 15:13 ч.

Цвети с шанс да затвори мача!

В седмия гейм Пиронкова изоставаше с 0:30, при свой сервис. Петкович обаче лесно допусна обрат, въпреки броженията на германката спрямо отсъждане на рефера при 30:30. След минаващ удар на Цвети, геймът бе в нейна полза.

преди 3 години в 15:10 ч.

Разликата от два гейма отново е в полза на Пиронкова. Тя постигна пореден пробив, дали това не беше ключовият момент в мача?

преди 3 години в 15:05 ч.

Въпреки, че три пъти поред бе принудена да играе на втори сервис. Пиронкова беше уверена в дългите разигравания и в крайна сметка накара Петкович да сгреши, пращайки топката далеч зад линията 3:2!

Снимка 498166

Източник: EPA/БГНЕС

Последно обновление в 15:07 ч. на 28.09

преди 3 години в 15:04 ч.

Жалко - 2:2!

Срив в играта на Пиронкова. Българката отстъпи инициативата на Германката и към този момент силите във втория сет са изравнени.

преди 3 години в 14:55 ч.

Пробив!

Цвети си подсигури отлична преднина, след като пречупи неуверената при сервис Петкович. Всичко завърши с двойна грешка на германката.

Снимка 498162

преди 3 години в 14:51 ч.

Началото на втората част също е позитивно. С много опит и перфектен сервис, Пиронкова повежда с 1:0!

преди 3 години в 14:48 ч.

Сет за Пиронкова!

Всичко се развива повече от добре. Първият сет отива на сметката на единствената ни представителка при жените. Пиронкова лесно проби слабата защита на Петкович. Германката беше доста неубедителна и при втория си сервис.

преди 3 години в 14:44 ч.

Надлъгването между двете дами продължава. Петкович върна пробива и първият опит на Пиронкова да затвори мача е неуспешен 5:3!

преди 3 години в 14:39 ч.

Нов пробив за Цвети! Ще сервира за спечелване на сет №1

Пиронкова печели предимство в разиграването, благодарение на своя ретур. Защитата ѝ също е на доста високо ниво. Доста често има инициативата при дългите разигравания. Поредна двойна грешка на Петкович обаче помага на нашата представителка за нов пробив и повежда с 5:2!

Снимка 498165

преди 3 години в 14:34 ч.

Петкович се връща в мача

Германката напипа верния ритъм в своето представяне. Спечели два последователни гейма. Много дълъг беше четвъртият такъв, където тя се възползва от непредизвикани грешки на Пиронкова.

преди 3 години в 14:20 ч.

Цвети се чувства изключително уверена на бекхенд. Смяната със слайс и дава изключително голямо предимство. В рамките на първите три гейма, Андреа Петкович направи седем непредизвикани грешки.

преди 3 години в 14:14 ч.

Отлично!

Пробивът е затвърден. Цвети спечели подаването си. Петкович няма официален мач от близо година.

преди 3 години в 14:12 ч.