Изабелла Шиникова загуби в първия кръг от квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. Българката отстъпи с 1:6, 6:3, 0:6 срещу поставената под номер 2 в пресявките Марта Костюк.

В първата част талантливата украинка постигна три пробива срещу само един в полза на Шиникова, която изостана в резултата в срещата. 28-годишната софиянка изравни след 6:3 в своя полза и решаващи пробиви в четвъртия и шестия гейм в тази част. В последната част Шиникова не успя да спечели нито един гейм срещу Костюк и отстъпи след 69 минути игра.

По-късно днес Елица Костова ще започне участието си в квалификациите на "Ролан Гарос" срещу Габриела Се (Бразилия). Утре пък първата ни ракета Виктория Томова излиза срещу унгарката Река-Луца Яни.

Виктория Томова стартира срещу унгарка в квалификациите на "Ролан Гарос"