Григор Димитров продължава с успешното си представяне на "Ролан Гарос". Този следобед първата ни ракета си уреди място в третия кръг на надпреварата, след като се разправи с 279-ия в света Борна Чорич с 3:0 сета (6:0, 6:4, 6:3) за точно час и 51 минути.

Циципас оцеля в петсетов мач на "Ролан Гарос"

Той обаче се наложи в крайна сметка с 5:7, 4:6, 6:2, 6:3, 6:2 за 3 часа и 36 минути игра

При положение, че в първия кръг хасковлията подчини Маркос Хирон с 6:1, 6:1, 6:1, то той за първи път в професионалната си кариера се класира за третия кръг в Париж след само десет загубени гейма.

Първият сет се разви добре за нашенеца, който не даде и гейм на противника, пробивайки го на три пъти.

През втората част обаче Чорич даде отпор на Григор, като сетът вървеше гейм за гейм, но в десетия Димитров намери начин да пробие заигралият агресивно хърватин за 2:0. Третият сет пък започна по подобие на предната част, ала в четвъртия гейм Григор стигна до три точки за пробив, пропусна първите две, но при третата взе предимство, което не изпусна до края на мача.

Снимка 575350

Източник: EPA/БГНЕС

Димитров завърши двубоя с 4 аса, 30 печеливши удара и 17 непредизвикани грешки, като отрази и двете възможности за пробив, които се откриха пред Чорич.

В следващия етап Димитров ще срещне добрия си познайник Диего Шварцман. По-рано днес аржентинецът имаше много драматичен мач с испанеца Жуаме Мунар, побеждавайки го с пет сета 2:6, 6:7, 6:2, 6:2, 6:2.