Япония се завърна на върха в мъжката гимнастика, побеждавайки Русия и Китай на финала на отборната надпревара при мъжете на олимпийските игри в Рио.

Състезанието беше поредната битка между японските и китайските гимнастици. Китай беше спечелил златото през 2088-а и 2012-а. Но Япония имат Кохей Учимура - най-добрият гимнастик в света в момента.

Кохей Учимура

Преди последната ротация Япония водеше на Русия с 0.208. Японците играха първи. След изключителен резултат на Кензо Ширай и добър на Риохей Като, Учимура затвърди победата с оценка от 15.1 на кон с гривни.

Руснаците не можаха да повторят изпълненията и се задоволиха със сребърните медали. Те бяха стартирали отлично и поведоха след прескока и халките.

Китайците останаха трети. Те направиха някои грешки в началото. В края имаха късмет, че британците направиха грешки и не ги свалиха от почетната стълбичка.