Старши-треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан тотално е отписал нападателя Лука Йович. Това бе демонстрирано при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) (2:2) от Шампионска лига.

"Кралете" изоставаха в резултата с 0:2, но Зидан предпочете да пусне в атака Серхио Рамос и Каземиро. Лука Йович така и не се появи в игра.

Сърбинът е пълно разочарование в моментите, в които получи възможност за изява.

Срещу Бетис за 72 минути имаше едва 14 докосвания на топката. Даде само 10 подавания, а за да се влошат допълнително нещата, четири от тях бяха грешни.

Дебютът му в Шампионска лига през този сезон не беше по-добър за него. За 59 минути срещу Шахтьор Донецк успя да контактува с топката 16 пъти, седем пъти по-малко от Карим Бензема, който се появи в игра през второто полувреме.

Зидан твърди, че Йович и Бензема могат да играят заедно в атака, но това се случва все по-рядко.