Отборът на Реал Мадрид записа паметна 2016 година, която ще остане в историята. Тимът на Зинедин Зидан завоюва три трофея - Шампионската лига, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство. По-интересното е, че е броят купи е по-голям от броя на регистрираните загуби през календарната година - 2.

Статистиката, цитирана от Marca, не помни подобно нещо да се е случвало в дългогодишната история на кралския клуб, както и в тези на другите колоси в големите европейски първенства (само 2 загуби за годината). На 27 февруари Зизу загуби първото си голямо дерби с Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" спечелиха с 1:0 на "Сантиаго Бернабеу". На 4 април "лос бланкос" втрещиха Европа след загуба с 0:2 от Волфсбург в първия 1/4-финал в Шампионската лига.

Последвалият финален спринт короняса мадридчани с 11-а европейска купа. От началото на новия сезон Реал Мадрид продължава да е непобеден на футболния терен и е лидер в Примера дивисион.