Реал (Мадрид) успя да се препъне в Селта на собствения си "Сантиаго Бернабеу" в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Двата отбора завършиха 2:2. Фьодор Смолов откри за "небесносините" в седмата минута, но "белите" направиха обрат след почивката след попадения на Тони Кроос (52) и Серхио Рамос (65 - дузпа). Санти Мина смълча "Сантиаго Бернабеу" в 85-ата минута. Така разликата между водача Реал (Мадрид) и втория Барселона вече е само една точка.

7-ата минута Яго Аспас намери Фьодор Смолов със страхотен пас и руснакът откри резултата, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Тибо Куртоа.

Малко след началото на втората част Смолов извърши нарушение, което доведе до фаул в полза на Реал. Серхио Рамос вкара, но след намесата на ВАР, съдията отмени гола заради засада.

В 52-ата минута Марсело намери Тони Кроос в наказателното поле, който с германска прецизност вкара топката в долния ляв ъгъл - 1:1.

В 64-ата минута главният съдия Хавиер Рохас свири дузпа за Реал Мадрид след нарушение на Рубен Бланко. Зад топката застана Серхио Рамос, който не сбърка за 2:1.

Пет минути преди края влезлите като резерви Суарес и Мина донесоха точка на Селта. Бившият играч на Барселона Денис Суарес бе с гръб към вратата, но успя да се завърти и да пусне извеждащ пас към Санти Мина, който бе точен за 2:2 от близка дистанция.

Осасуна измъкна победата срещу Атлетик (Билбао) с 1:0 на "Сан Мамес"