Испанският гранд Реал (Мадрид) няма загуба в груповата фаза на Шампионската лига вече в 25 мача на собствен терен.

Тази вечер "галактикос" излизат срещу Рома в първия си мач от Група "G" на тазгодишната надпревара.

Реал ще опита да защити трите си последователни трофея на Европа в последните три сезона, но вече без треньора Зинедин Зидан и мегазвездата Кристиано Роналдо.

"Белите" нямат загуба на "Сантиаго Бернабеу" в групите на турнира от 21 октомври 2009г., когато допуснаха поражение от Милан с 2:3, а участник в онзи двубой за италианците бе легендарният бразилец Роналдиньо.

След загубата от Милан изминаха цели 3256 дни, 25 домакински мача без загуба за Реал - 21 победи и 4 равенства, 80 вкарани гола и 18 допуснати.

Реал обаче не пази добри спомени от мачовете с Рома, след като през сезон 2007/2008г. "джалоросите" отстраниха "балета" в осминафиналите на надпреварата, след успех на Бернабеу" с 2:1 и общ резултат 4:2.

Босът на Реал (Мадрид) поиска четвърта поредна Шампионска лига и бой по Барселона