Отборът на Реал (Мадрид) записа разгромна победа с 4:0 над Алавес в днешния мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Точни за "белия балет" бяха Кристиано Роналдо, който се разписа на два пъти и Гарет Бейл.

Реал (Мадрид) победи Леганес с 3:1 като гост

Реал с пълен обрат над Леганес, "белите" се приближиха до Атлетико (ВИДЕО)

В заключителните минути Рамос увеличи преднината на своя тим от дузпа

Домакините откриха резултата в заключителните минути на първото полувреме, когато Бензема подаде към CR7 и той бе безпощаден, разписвайки се за 1:0.

Алавес опита да отвърне на допуснатия гол чрез бърза контраатака, водена от Алексис, но Кейлор Навас блесна с невероятно спасяване и не позволи топката да влети в мрежата му.

Втората част стартира с попадение на "белия балет", а негов реализатор бе Гарет Бейл. Той успя да достигне до подаването на Бензема и с удар отблизо мушна топката за 2:0.

В 61-ата минута Кристиано Роналдо направи резултата класически, демонстрирайки хладнокръвие и не остави никакви шансове на вратаря на гостите. Малко преди това, попадение на Бензема бе отменено заради засада. Това обаче бе поправено в 89-ата минута, когато французинът оформи крайното 4:0.

След този успех Реал вече има 51 точки, запазвайки третото място. На втората позиция е Атлетико (Мадрид) с 55, а лидер е Барселона с 62.