Реал (Мадрид) не срещна затруднения при домакинството си на Ейбар в двубоя между двата тима от 9-тия кръг на Примера дивисион.

Битката на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши с успех за домакините с 3:0.

Точни в полза на победителите бяха Марко Асенсио, Марсело и Пауло Оливейра, който прати топката в собствената си врата.

Резултатът в мача беше открит именно с автогола на Оливейра, който даде преднина на съперника след 18 минути игра.

Още десет след това Марко Асенсио напомни за себе си, разписвайки се за 2:0.

До почивката преднината на "галактикос" можеше да бъде увеличена, но Роналдо и Иско пропуснаха добри възможности за столичани.

Зинедин Зидан: Забравихте успехите ни...

"Играем през три дни, малко е сложно с възстановяването"

Формацията на "кралете" с Франсиско Аларкон плътно зад Кристиано Роналдо и Марко Асенсио сработи добре, като португалската мегазвезда отвличаше голяма част от вниманието на бранителите на съперника, освобождавайки свободни пространства за съотборниците си.

Осем минути преди последния сигнал в мача, Марсело оформи оказалото се и крайно 3:0.

Въпреки солидната игра на футболистите на Реал и през вторите 45 минути, нови пропуски белязаха представянето им в предни позиции.

Снимка 319260

Така или иначе столичани стигнаха до успеха в мача, благодарение на който свалиха Атлетико (Мадрид) от второто място и вече разполагат с точка повече от градския си съперник - 20. Ейбар е 16-и в таблицата.

Реал (Мадрид) се възползва от завръщането на Роналдо и успя да спечели четири поредни мача и да намали изоставането на Барселона на 5 точки. Изненадващо обаче на второто място е Валенсия.