Отборът на Реал (Мадрид) записа победа с 6:3 над Жирона в тазвечершния мач от 29-ия кръг в Ла Лига.

Кристиано Роналдо откри резултата на "Бернабеу" още в 11-ата минута. Звездата на "белия балет" бе изведен по отличен начин от Тони Кроос и демонстрира хладнокръвие пред гола, забивайки топката в мрежата за 1:0.

Преди това, CR7 имаше и друга възможност да се разпише от свободен удар, тъй като успя да изпрати кълбото точно под напречната греда, но вратарят се хвърли и изби.

В 23-ата минута, гол ,отново на Рони, не бе зачетен, тъй като страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада преди попадението.

Атлетико (Мадрид) загуби с 1:2 от Виляреал като гост

Виляреал "поряза" Атлетико в края (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" допуснаха пълен обрат

В 29-ата минута, гостите тотално шокираха мадридчани, след като Ноге центрира към наказателното поле, а Стуани засече топката и с глава я запрати във вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

След почивката, Реал отново поведе в резултата, а в герой отново се превърна Роналдо, който получи чудесен пас от Бензема и бързо изпрати кълбото под напречната греда за 2:1.

Снимка 345970

Източник: Twitter

В 59-ата минута, Лукас увеличи преднината на "белите" на 3:1 след добро взаимодействие с Кристиано, а няколко минути по-късно, самият Роналдо оформи своя хеттрик за 4:1.

Жирона не се предаде и в 68-ата минута, Стуани отбеляза второто си попадение в мача, връщайки самочувствието сред своите съотборници.

В 86-ата минута, Гарет Бейл се разписа за 5:2, а секунди след това, Хуанпе записа името си сред голмайсторите, намалявайки отново резултата на 3:5. В добавеното време, Роналдо отбеляза своя гол №4, оформяйки крайното 6:3.

С този успех, Реал се приближи до Атлетико, който днес сбърка срещу Виляреал, и вече разликата между тях е едва 4 точки. "Белите" обаче са на 15 пункта разстояние от лидера Барселона.