Реал (Мадрид) победи с 1:0 Райо Валекано в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение на "Бернабеу" бе дело на Карим Бензема в 13-ата минута.

С успеха "белите" събраха 29 точки и заемат трето място във временното класиране. "Пчеличките" са предпоследни с 10 точки.

Преди началото на срещата Лука Модрич показа на феновете "Златната топка" за 2018 година, която спечели преди дни.

"Белите" стигнаха до гол с първото си опасно положение, което създадоха. Лукас Васкес намери Бензема, който се измъкна от защитата и с удар по диагонала насочи топката във вратата.

Кейлор Навас остава в Реал (Мадрид) поне до лятото

Костариканецът е твърда резерва

В 16-ата минута удар с глава на Веласкес след корнер облиза гредата от външната страна. Секунди по-късно Асенсио се измъкна от защитата, но стреля в левия крак на Димитриевски. В 19-ата минута Веласкес спаси отбора си от втори гол, блокирайки удар на Лукас Васкес.

В 36-ата минута удар на Кроос срещна гредата. В края на полувремето с пропуск се отличи и Марсело.

Снимка 395584

Източник: Twitter

В 50-ата минута Дмитриевски изби удар на Асенсио. В 65-ата Серхио Рамос засече топката с глава и я прати в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Малко по-късно удар на Модрич мина над гредата.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се.