Отборът на Реал (Мадрид) записа победа с 3:1 като гост на Леганес, след като губеше в резултата още в самото начало на мача от 24-ия кръг на Ла Лига.

От Реал ще направят и невъзможното, за да задържат Тони Кроос

Зидан не желае да се разделя с германския национал

Домакините шокираха "белия балет" още в 6-ата минута, когато Бустинса се възползва от грешка на отбраната и с глава чукна топката в мрежата за 1:0.

Само пет минути по-късно, Лукас отново изравни силите на терена, не оставяйки никакво шансове на вратаря да се намеси при силния му шут, който бе следствие от чудесна отбора акция. В 29-ата минута Каземиро повиши на 2:1, след като получи отличен пас в наказателното поле и не сгреши при изстрела си към вратата.

През втората част, футболистите на Зинедин Зидан не бяха толкова ефективни в атака и Леганес имаше повече шансове за гол. В 64-ата минута, Клаудио Бовю сериозно застраши вратата на Реал, след като стреля от близка дистанция, но стражът на "белите" бе на мястото си и не позволи топката да влети в мрежата му.

В заключителните минути, Серхио Рамос порази вратата на Леганес, отбелязвайки за 3:1 от бялата точка, след като Тито извърши грубо нарушение в наказателното си поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на гостите.

След този успех, Реал вече има 48 точки в актива са, докато вторият Атлетико (Мадрид) е с 55. Лидер във временното класиране продължава да е Барселона с 62 пункта.