Отборът на Реал (Мадрид) записа класическа победа с 3:0 над Леганес в тазвечершния първи осминафинален двубой от турнира за Купата на Краля.

Резултатът беше открит в самия край на първото полувреме, след като Гамбау извърши грубо нарушение срещу съперников играч и главният рефер отсъди дузпа в полза на "белия балет". С изпълнението ѝ се нагърби капитанът Серхио Рамос, който хладнокръвно мушна топката в мрежата за 1:0.

Снимка 399294

Източник: БГНЕС

Второто попадение не закъсня и още в 68-ата минута Лукас покачи на 2:0, след като се възползва от хубаво подаване на Винисиус, който пък се превърна в третия голмайстор. Той оформи крайното 3:0 в 77-ата минута, когато засече топката от движение и с едно докосване я изпрати във вътрешната част на лявата греда - 3:0.

В заключителните минути на срещата, гостите се активизираха за отбелязване на поне едно попадение. Първо Мартин Брайтвайте отправи много коварен удар с глава към вратата, но Кейлор Навас внимаваше и отрази опасността. Малко след това, след изпълнение на корнер, Сабин успя да се извиси над всички в наказателното поле и отблизо изпрати кълбото към целта, но то премина покрай страничния стълб.