Реал (Мадрид) победи аутсайдера Уеска с 4:1 във втория мач от осмия кръг на испанската Примера Дивисион. Мачът се игра на тренировъчния стадион "Алдфредо ди Стефано", защото така и така публика в Испания не е допускана до спортните съоръжения.

Срещата на практика се реши в края на първото полувреме след две бързи попадения на Еден Азар и Карим Бензема. В началото на второто полувреме Федерико Валверде вкара трети гол. 16 минути преди края Давид Ферейро върна едно попадение, колкото да съживи малко интригата. В 90-ата минута Бензема оформи крайния резултат.

В началото гостите имаха своите добри ситуации. В 20-ата минута гол на Рафа Мир не беше засечен засада. Осем минути по-късно Онтиверос центрира остро, но Гомес не можа да засече топката.

В 40-ата минута Еден Азар откри за "белия балет" с топовен шут от голяма дистанция. Пет минути по-късно Карим Бензема получи хубав пас от Лукас Васкес и удвои.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме и след девет минути вече водеха с 3:0. Карим Бензема центрира към Федерико Валверде, който с точен удар по земя се разписа.

Последваха пропуски на резервите Винисиус, отскубнал се от противниковата защита и Родриго, чийто удар беше спасен от вратаря Фернандес. В 70-ата минута Тибо Куртоа в другия край на терена хвана удар на Рафа Мир.

Снимка 503274

В 74-ата минута Мир центрира към резервата Давид Ферейро, който вкара почетното попадение за гостите. Но точно, когато изтичаше 90-ата минута Марсело центрира отляво, Родриго свали с глава и Бензема отблизо отново с глава не можеше да сбърка за 4:1. Винисиус също можеше да отбележи, защото беше също сам зад французина.

В добавеното време Реал можеше да вкара поне още един гол.

Стартови състави:

Реал (Мадрид): Куртоа, Васкес, Милитао, Рамос, Марсело, Каземиро, Валверде, Модрич, Асенсио, Бензема, Азар.

Уеска: Фернандес, Мафео, Пулидо, Сиовас, Луисиньо, Гарсия, Москера, Нвакали, Гомес, Мир, Онтиверос.

След този успех Реал отново излезе начело с 16 точки от 7 мача. Но Реал Сосиедад отново може да стане лидер утре, когато ще гостува във Виго на Селта.

Уеска остана с 5 точки, постигнати в 5 равенства от 8 мача. Отборът е на 18-а позиция и очевидно ще води битка за оцеляване в елита.

Борусия (Мьонхенгладбах) и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в Шампионската лига